Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pszczeli plac zabaw w Bydgoszczy zostanie rozbudowany

Dodano: 31.03.2024 | 12:10

Na zdjęciu: W tym roku plac rozbudowany zostanie o część dla najmłodszych dzieci.

Fot. UMB

Planowana jest rozbudowa pszczelego placu zabaw mieszącego się przy Kanale Bydgoskim. Inwestycja wybrana została przez mieszkańców miasta w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac budowlanych i dostarczenie urządzeń. Powstać ma zupełnie nowa część dla małych dzieci, a w niej dodatkowe atrakcje.

W ubiegłym roku nad starym kanałem powstała planowana pierwsza cześć placu zabaw dla dzieci. Inwestycja w pobliżu wybiegu dla psów i wiaduktu kolejowego kosztowała prawie 900 tysięcy złotych. Zainstalowany został duży zestaw zabawowy, w którego skład wchodzą takie atrakcje jak: zjeżdżalnie, platformy i drabinki, huśtawki w kształcie gniazda zawieszonego na wysięgniku czy interaktywna trampolina emitująca dźwięki natury, związane z pszczołami. Wokół placu postawione zostały stojaki na rowery, ławki, hotele dla owadów oraz tablice informacyjne, które mają zwiększyć świadomość dzieci w kwestii roli pszczół w przyrodzie.

Co nowego powstanie na pszczelim placu zabaw?

W tym roku plac rozbudowany zostanie o część dla najmłodszych dzieci. W planach jest postawienie na placu piaskownicy w kształcie plastra miodu oraz gumowych figur pszczół. Powstać mają też mniejsze zjeżdżalnie, piaskownica w kształcie plastra miodu, nowe huśtawki i trampoliny dostosowane do mniejszych dzieci. W pobliżu stworzona ma być również mała plaża do wypoczynku. Dzięki środkom pozyskanym od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych cały obiekt ma być przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Wstępnie zakończenie prac planowane jest tego lata.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments