Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Radni PiS chcą rozmawiać na sesji o Bydgoszcz Informuje i MZK

Dodano: 20.03.2024 | 19:43

Na zdjęciu: Szefostwo klubu radnych PiS - Jarosław Wenderlich i Grażyna Szabelska - chce poszerzyć porządek obrad ostatniej przedwyborczej sesji o zagadnienia dotyczące m.in. ratuszowego medium Bydgoszcz Informuje czy sytuacji w MZK. 

Fot. nadesłane

Szefostwo klubu radnych PiS – Jarosław Wenderlich i Grażyna Szabelska – chce poszerzyć porządek obrad ostatniej przedwyborczej sesji o zagadnienia dotyczące m.in. ratuszowego medium Bydgoszcz Informuje czy sytuacji w MZK. 

Przedstawiciele opozycji w radzie miasta co jakiś czas proszą władze Bydgoszczy o poruszenie na sesji istotnych ich zdaniem zagadnień. Często robią to bezpośrednio na posiedzeniach, co kończy się nieprzyjęciem wniosków – prezydent Rafał Bruski uważa, że chęć poszerzenia planu obrad należy zgłaszać z wyprzedzeniem. Stąd też dziś (20 marca) – na tydzień przed posiedzeniem – przewodniczący klubu PiS Jarosław Wenderlich wraz z wiceprzewodniczącą Grażyną Szabelską ogłosili, że złożyli stosowny wniosek do prezydenta i przewodniczącej rady o wprowadzenie do porządku dodatkowych punktów.

Pierwszym z nich jest informacja prezydenta o „bydgoskich mediach komunalnych” czyli Bydgoszcz Informuje. Ratuszowy portal i bezpłatny biuletyn dostępny m.in. w Lidlu czy Biedronce budzi spore kontrowersje – radni PiS od dawna proponują jego likwidację. Wenderlich i Szabelska oczekują, że na sesji padną informację o kosztach prowadzenia medium, liczbie zatrudnionych osób czy planów dotyczących jego funkcjonowania.

Radni PiS chcą też poszerzenia obrad o informację zarządu spółki o aktualnej sytuacji MZK, a także przekazanie przez prezydenta wieści dotyczących sporu z bydgoskimi spółdzielniami mieszkaniowymi w sprawie opłat za wody opadowe i roztopowe, w tym skargi na uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy z 23 listopada 2022 roku.

Równocześnie wnosimy, by niezwłocznie przekazać radnym wszelkie dokumenty dotyczące punktu 7 sesji pn. „Informacja Prezydenta Miasta dotycząca postępowania ws. naruszenia dyscypliny finansów publicznych będącego następstwem kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy”, w tym przekazać orzeczenia Regionalnej oraz Głównej Komisji Orzekającej w Sprawie Naruszenia Dyscypliny Finansów Publicznych. Ze zdumieniem przyjmujemy fakt, iż radnym nie przekazano żadnej dokumentacji, a punkt jest na samym początku sesji – podkreślają Wenderlich i Szabelska.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leonard Borowski
Leonard Borowski
3 miesięcy temu

PO jest kontynuatorką żydowskiej Unii Wolności, która z kolei powstała z założonego za pieniądze niemieckiego wywiadu tzw. Kongresu Liberalno -Demokratycznego. Z zamiarem antypolskiej działalności i rozkradania majątku polskiego podczas tzw. „prywatyzacji”…Wszędzie tam kręcił się niemiecki agent Donald Tusk (TW „Oskar”). To co tu się dziwić udziałem niemiecko-żydowskiego Lidla w kolportowaniu ratuszowej gadzinówki swojaków z partii na niemieckiej służbie? O tej drugiej sieci trudno cokolwiek powiedzieć, czyja ona tak naprawdę jest….? Pytanie, ile banda Rafała wypier…ać Bruskiego , lekką ręką z naszych podatków za to zapłaciła? W normalnym kraju, nie takim bantustanie jakim za także ich przyczyną jest Polska, taka nierówna… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

Tu akurat PIS trafił w punkt. Tam wszystkie informację mówią jak to miasto się rozwija, pięknieje, bogaci . A rzeczywistość jest zupełnie inna.