Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRadny PiS oburzony. „Gejom mówię stanowcze NIE!”
30.01.2017 | 12:22

Radny PiS oburzony. „Gejom mówię stanowcze NIE!”

Apelują do wszystkich osób homoseksulanych, aby nie osaczały Bydgoszczy patologiami seksualnymi - napisał Piasecki.

Na zdjęciu: Radny Rafał Piasecki zamieścił na facebooku kontrowersyjny wpis.

Fot. ST/archiwum

Gejom mówię stanowcze NIE, NIE, NIE! – napisał na swoim profilu na facebooku radny Bydgoszczy Rafał Piasecki. To odpowiedź polityka PiS-u na spotkanie z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, które odbyło się w miniony weekend w bydgoskim Empiku.

W opublikowanym tekście radny sam przyznaje, że w tym temacie nigdy nie był i nie zamierza być dyplomatyczny. Zaapelował też do osób homoseksualnych, aby „swoje skłonności zachowały dla siebie i nie osaczały reszty świata, a w szczególności Bydgoszczy patologiami seksualnymi.

Pełna treść tekstu opublikowanego przez radnego Rafała Piaseckiego (pisownia oryginalna):
Gejom mówię stanowcze NIE, NIE, NIE!
Nie życzę sobie demoralizowania moich dzieci poprzez publiczne lobbowanie Waszego „chorego” w mojej ocenie stanu umysłu!
Niech Wam ziemia lekką będzie, żyjecie na tym świecie, żyliście i żyć będziecie. Chodzimy po tych samych chodnikach i jemy ten sam chleb, ale nie mam zamiaru wysłuchiwać ilu gejów spotkał inny gej, co sobie myślał wtedy i jakie miał rozterki. W tym temacie nigdy nie byłem dyplomatyczny i nie zamierzam nim być. Uważam (i jest to dla mnie święte), że w relacjach seksualnych jedynie małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety umożliwia pełne symboliczne oddanie podwójnego zamysłu BOGA: przymierza miłości i zdolności do współtworzenia nowego życia, przez co rodziny.
Nikogo na siłę nie nakłaniam do wiary i życia wg zasad katolickich, każdy ma sumienie, wolną wolę i wybiera jak chce żyć.
APELUJĘ więc do wszystkich osób homoseksulanych, aby swoje skłonności zachowali również tylko dla siebie i nie osaczali reszty świata, a w szczególności Bydgoszczy patologiami seksualnymi.
I jeszcze jedno: UWAGA!
Od dzisiaj zwalniam „Was gejów” z obowiązku wyznania przed całym światem, kim tak naprawdę jesteście. Nikt „Was” o to nie prosi bo mało to kogo obchodzi! Dlatego od teraz swoje poglądy i zboczenia seksualne proszę zostawić w domu! Amen.
PS do władz empiku: „Jaki poziom-taka księgarnia… bez komentarza”


Powiązane treści