Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Radny pyta burmistrza co zrobił w sprawie przebudowy DK 56. „Spodziewałem się czegoś więcej”

Dodano: 24.11.2023 | 08:55

Na zdjęciu: Ta sprawa budzi spore emocje w Koronowie

Fot. IN

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała nam ostatnio, że nie są aktualnie prowadzone przygotowania do rozbudowy drogi krajowej numer 56 przebiegającej przez Koronowo. Pomimo, że zarządcą drogi jest GDDKiA niektórzy twierdzą, że burmistrz Koronowa zrobił zbyt mało w tej sprawie.

Ta sprawa budzi spore emocje w Koronowie. Droga krajowa numer 56 przebiegająca przez Koronowo jest w coraz gorszym stanie. Widać to chociażby na ul. Dworcowej. Rowerzyści skarżą się na skrzyżowanie z drogą prowadzącą na Pieczyska. Przejazd tam zwłaszcza w okresie letnim jest bardzo utrudniony. Na Szosie Kotomierskiej brakuje chodników. O przebudowie DK 56 na odcinku od ronda Lotników Koronowskich do Kanału Lateralnego mówiło się od kilku lat. Przeciągały się jednak sprawy związane z projektem. – Oddział aktualnie nie prowadzi przygotowań do rozbudowy odcinka DK56 od ronda z DK25 do mostu na kanale Lateralnym – przekazał nam ostatnio Julian Drob rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. – Sprawa rozbudowy ww. odcinka wynikała z rozmów z prywatnym inwestorem oraz Gminą zainteresowaną współudziałem w realizacji zadania w zakresie przebudowy własnej infrastruktury podziemnej. Obecnie analizowane są możliwości w zakresie ograniczenia zakresu wyłącznie do przebudowy ul. Dworcowej. Oczywiście realizacja prac zależna jest także od pozyskania środków na ten cel – dodał.

Budowa chodnika

Jednocześnie GDDKiA przekazała nam, że są oni w stałym kontakcie z Gminą Koronowo ws. dalszych remontów i podnoszenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego dla kolejnych odcinków DK56, np. budowy chodnika od okolic wiaduktu kolejowego w stronę Alei Wolności.

Radny zażądał udostępnienia dokumentacji

Temat ostatnio drążył radny Rady Miejskiej w Koronowie Piotr Mitera. Poprosił on burmistrza o udostępnienie pełnej korespondencji pomiędzy Urzędem Miejskim w Koronowie a GDDKiA w sprawie poprawy bezpieczeństwa na DK 56. Radny pismo wysłał 2 listopada. W piątek 24 listopada odpowiedź na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Koronowo nie została jeszcze opublikowana. Radny opublikował ją na swoim profilu społecznościowym. Burmistrz Patryk Mikołajewski poinformował, że w przedmiotowej sprawie odbyło się kilka spotkań na których zarządca drogi zapewniał o postępujących sprawach związanych z przebudową drogi krajowej numer 56. Z udostępnionej dokumentacji wynika, że Gmina Koronowo skierowała do GDDKiA… jedno pismo. Nie dotyczy ono jednak przebudowy drogi. Pismo zawiera pytania o możliwość doświetlenia przejść dla pieszych.

„Spodziewałem się czegoś więcej”

– Po 3 tygodniach oczekiwania spodziewałem się czegoś więcej niż zaledwie 2 pisma w tej sprawie, gdzie jedno to absurdalna odpowiedź na szereg szczegółowych pytań zadanych przez GDDKiA – skomentował sprawę w mediach społecznościowych radny Mitera. – Brakuje protokołów ze spotkań, jakichkolwiek śladów, co na tych spotkaniach ustalono – dodaje radny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Proste Ci z Krajowej …mieli blokadę na kołach założoną dlatego PiS rozdawał gdzie indziej kartony dotacji i tarcze. I tak dobrze, że radnemu odpowiedział sam burmistrz Mikołajewski, to rzadkość ( obradować ) . Jedno co zrobił PiS dobrze a nawet bardzo dobrze to Sesje Rady Miejskiej które może obejrzeć nie uczestnicząc na sali? . I tak można zauważyć i usłyszeć niektóre osoby jak sobie radzą z czytaniem na głos po studiach albo z praktyką 25 lat radnym  . Co więcej UM i jednostki mundurowe powinny reprezentować Rząd Polski i reprezentują tak bynajmniej jest i powinna być ich rola bez podziałów dla… Czytaj więcej »

Zapomniałem
Zapomniałem
3 miesięcy temu

Być może będzie ponownie rząd któremu blisko do PO , i coś się zmieni w tym miejscu bez pomysłów ingerencji funduszów lokalnych z UM Koronowo bo komu tak się spieszy nie było tyle lat to po wyborach tych lokalnych można wrzucić do tematu zwracając się do nowego rządu.

Wyjaśniam
Wyjaśniam
3 miesięcy temu

Dlaczego napisałem raz półkownik przez ( ó) a raz przez (U ) ? A dlatego bo dawniej pisano przez ( ó ) a po drugiej wojnie światowej przez ( u ) słowo pułkownik jest zapożyczone z języka Rosyjskiego . Dlatego chciałem zaznaczyć historie pułkownika od podstaw i dla wszystkich 🙂 na zawsze .

:)
:)
3 miesięcy temu

Oby tylko Macierewicz się nie dowiedział że słowo pułkownik pisało się inaczej , i jest zapożyczone z języka Rosyjskiego bo zaraz utworzą komisje do badania wpływów Rosi na Polskę .

Wyjaśniam
Wyjaśniam
1 miesiąc temu

Marian zmień leki lub bierz połowę. Nie „półowę”