Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H -2 • L -3
1C
Pt
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaRadny składa wniosek. Chce budowy świetlicy w Murowańcu
Sławomir Ossowski
10.07.2019 | 12:37

Radny składa wniosek. Chce budowy świetlicy w Murowańcu

Na zdjęciu: Radny gminy Białe Błota Sławomir Ossowski złożył wniosek o budowę świetlicy wiejskiej w Murowańcu.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Radny gminy Białe Błota Sławomir Ossowski złożył wniosek do przewodniczącego rady Bronisława Balcerowskiego i wójta Dariusza Fundatora.

Chodzi o zmianę przeznaczenia jednej z działek na terenie Murowańca. Jest ona planowana jako działka z przeznaczenia na sprzedaż i zachowanie w zasobach gminy. Radny Ossowski chciałby, aby docelowym przeznaczeniem tego terenu było powstanie świetlicy wiejskiej.

Obecnie brak odpowiednich działek na terenie sołectwa Murowaniec, należących do gminy Białe Błota, które swoją powierzchnią i położeniem spełniałyby kryteria pozwalające na budowę świetlicy wiejskiej

– napisał w piśmie (jest ono dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej gminy) kierowanym do wójta Dariusza Fundatora, przewodniczącego rady gminy Bronisława Balcerowskiego i przedstawiciela gminnego referatu gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska Andrzeja Wiekieraka radny Ossowski. Nadmienił, że sołectwo liczące ok. 2200 mieszkańców nie posiada żadnej bazy kulturalnej.

Zdaniem Ossowskiego, całkowity brak budynku świetlicy czy ośrodka kultury, jest sytuacją praktycznie odosobnioną na terenie gminy Białe Błota. – Obserwując ciągły, dynamiczny rozwój sołectwa, należy wziąć pod uwagę konieczność budowy świetlicy wiejskiej w najbliższym, niedługim czasie – sprecyzował radny gminy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści