Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRady osiedla z Okola i Wilczaka organizują spotkanie. Wśród tematów uciążliwy skład węgla, Nakielska i Grunwaldzka
Festyn Śluzy Okole 2018_SG (38)
24.09.2019 | 12:53

Rady osiedla z Okola i Wilczaka organizują spotkanie. Wśród tematów uciążliwy skład węgla, Nakielska i Grunwaldzka

Na zdjęciu: Stary Kanał Bydgoski to wielki atut Okola. Mieszkańcy dopytują jednak o plany jego rewitalizacji.

Fot. Stanisław Gazda

Rada Osiedla Okole wraz z Radą Osiedla Wilczak-Jary zapraszają mieszkańców na spotkanie poświęcone problemom tych osiedli. Udział w nim wezmą także przedstawiciele urzędu miasta, ZDMiKP czy policji.

Jak informuje przewodniczący Rady Osiedla Okole Jan Dopierała, podczas spotkania przedstawione zostaną sprawy, zgłaszane przez mieszkańców. Będą one dotyczyły przede wszystkim rozumianego bezpieczeństwa, w tym zagrożeń występujących w związku z działalnością składu węgla „FACTUM” przy Grunwaldzkiej 78A. Mieszkańcy sąsiadujących z nim obiektów skarżą się na pył i hałas, jaki generuje przeładunek węgla.

Podczas spotkania poruszony zostanie też problem zagrożeń związanych z zakończoną przebudową ulicy Grunwaldzkiej (wzdłuż niej powstała droga rowerowa), a także bezpieczeństwa na ulicy Nakielskiej i ulicach ościennych. W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym nie zabraknie też tematu smogu. Mieszkańcy są też zainteresowani kwestiami Starego Kanału Bydgoskiego i jego otuliny, jak również zagrożeniami związanymi z gospodarką odpadami komunalnymi.

Na spotkanie zaprosiliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy, w tym ZDMIKP, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Biura Zarządzania Odpadami Komunalnymi, Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej oraz Pełnomocnika Prezydenta ds. Rad Osiedli, Radnych Miejskich Okręgu Wyborczego nr 1, jak również przedstawicieli Policji, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy – „Wody Polskie”, MOPS-u oraz dyrektorów wszystkich placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie naszych osiedli – tłumaczy Dopierała.

Spotkanie ma charakter otwarty – rady Okola i Wilczaka zapraszają do uczestnictwa wszystkich chętnych mieszkańców. Odbędzie się ono jutro (25 września) o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 45 przy ulicy Staroszkolnej 12.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści