Bydgoszcz
17C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 17 • L 16
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRafał Bruski podpisał umowę na organizację Camerimage w Bydgoszczy. Teraz czas na ruch Marka Żydowicza
12.06.2018 | 13:40

Rafał Bruski podpisał umowę na organizację Camerimage w Bydgoszczy. Teraz czas na ruch Marka Żydowicza

Umowa została podpisana wczoraj.

Na zdjęciu: Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Fot. ST/archiwum

Prezydent Rafał Bruski podpisał umowę w sprawie organizacji tegorocznej edycji festiwalu Camerimage w Bydgoszczy. Tak jak wcześniej zapowiadał – zapewnia ona organizatorom mniejsze wsparcie z budżetu miasta. Teraz decyzję o jej zatwierdzeniu musi podjąć dyrektor festiwalu Marek Żydowicz.

Dziś przedstawiciele samorządu województwa i prezydent Rafał Bruski podpisali porozumienie w sprawie budowy czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy – więcej na ten temat już niebawem na MetropoliaBydgoska.PL. Podczas konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy ogłosił, że podpisał on umowę na organizację kolejnej edycji Camerimage w Bydgoszczy.

Ja ją podpisałem wczoraj, pan dyrektor Żydowicz ją otrzymał. Odpowiedni wydział opracował jej szczegóły – stwierdził Bruski.

Prezydent podkreślił, że umowa – tak jak wcześniej ogłaszał – opiewa na kwotę 500 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu miasta na organizację festiwalu operatorów filmowych. Przy okazji zaznaczył, że obecna koncepcja rozbudowy Opery uwzględnia potrzeby festiwalu, ale też innych imprez, m. in. konferencji czy kongresów.

Camerimage jest wydarzeniem, które do tej pory wypełniało Operę Nova na tydzień-półtora, maksymalnie dwa tygodnie. Ten obiekt będzie stał cały rok. Marząc o tym, by on powstał musimy myśleć o całym roku, a nie tylko o dostosowaniu dla jednej imprezy. Im obiekt jest bardziej uniwersalny, tym pozwala zaspokoić więcej potrzeb – powiedział Bruski.

Prezydent zaznaczył, że nie wie, czy Marek Żydowicz podpisał już umowę z Bydgoszczą. Skontaktowaliśmy się też z przedstawicielem organizatora Camerimage. Fundacja Tumult nie ma jednak żadnej wiedzy na temat dostarczenia umowy od prezydenta Bruskiego, a także jej ewentualnego podpisania przez Żydowicza.

Przypomnijmy, że obniżenie dofinansowania wiąże się z podpisaniem w grudniu zeszłego roku przez Marka Żydowicza i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego listu intencyjnego z ministrem kultury Piotrem Glińskim. Wedle jego zapisów, w pobliżu CKK Jordanki miałoby powstać centrum festiwalowe, w którym odbywałoby się Camerimage.  Wcześniej miasto zapowiadało, że festiwal będzie otrzymywał wsparcie w wysokości 2,5 miliona złotych rocznie.


Powiązane treści