Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

[RANKING] Najbardziej wpływowi mieszkańcy metropolii [21-30]

Dodano: 20.10.2015 | 09:39

Poniższy ranking przygotowany został na podstawie ankiet wypełnionych przez grupę ponad 350 działaczy społecznych, radnych, posłów, sportowców, przedstawicieli świata nauki, kultury i bieznesu...

Na zdjęciu: Wysokie miejsce toruńskiego redemptorysty

Fot. Jacek, wolne zasoby

Trzecią dziesiątkę zestawienia otwiera ojciec Tadeusz Rydzyk, który wyprzedził tym samym swojego zwierzchnika – biskupa Jana Tyrawę. Silna pozycja prowadzonej przez redemptorystę rozgłośni radiowej, pozwala mu w dużym stopniu wpływać na polityków nie tylko z regionu, lecz z całego kraju. Co ciekawe, obok siebie na liście znaleźli się Krzysztof i Ryszard Brejza, którzy przez naszych ankietowanych wymieniani byli jednym tchem. Różnica głosów wyniosła zaledwie jeden. Gdyby dodać głosy na nich oddane, zajęliby wysokie drugie miejsce na liście.

21. Ojciec Tadeusz Rydzyk – niespodzianka na liście. Założyciel i dyrektor Radia Maryja. Swój byt polityczny zawdzięcza mu wielu działaczy prawicy.
22. Łukasz Krupa – poseł Platformy Obywatelskiej, wcześniej przez lata związany z Twoim Ruchem. Silnie zaangażowany w sprawy regionu, a w szczególności działania na rzecz rozwoju lotniska i WZL nr 2.
23. Paweł Olszewski – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pełnomocnik rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego.
24. Ryszard Brejza – prezydent Inowrocławia, wcześniej poseł na sejm.
25. Krzysztof Brejza – najpopularniejszy poseł ziemi inowrocławskiej, doktor nauk prawnych, przewodniczący inowrocławskiej PO.
26. Teresa Substyk – burmistrz Solca Kujawskiego, najbliższego Bydgoszczy miasta.
27. Jerzy Derenda – prezes chyba najważniejszego bydgoskiego stowarzysznia, Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.
28. Zbigniew Sokół – prezes Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w której zasobach mieszka większość fordoniaków.
29. Jan i Bożena Wawrzkowicz – właściciele firmy deweloperskiej Arkada Invest, która od lat wyróżnia się na lokalnym rynku mieszkaniowym. Już wkrótce przy rondzie Fordońskim rozpoczną realizację okazałego biurowca.
30. Zbigniew i Barbara Komorowscy – właściciele marki Bakoma, a także hotelu Słoneczny Młyn. Chociaż nie mieszkają w Bydgoszczy, to biznesowo powiązani z naszym miastem.