Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Raport o koronawirusie. Już prawie 700 zakażonych w regionie, rośnie liczba osób zdrowych

Dodano: 11.07.2020 | 14:56

Na zdjęciu: Liczba zakażeń koronawirusem od początku epidemii w marcu br. w regionie wynosi blisko 700.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Piętnaście przypadków zakażenia koronawirusem wykryto jak dotąd w tym tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim. Ale są również dobre wiadomości – w tym samym okresie dwadzieścia zostało wyleczonych.

Liczba nosicieli wirusa SARS-CoV-2 od początku epidemii wzrosła tym samym do 696. Z drugiej strony już 565 mieszkańców regionu zwalczyło go. Zmarło łącznie 49 osób, ale od 1 czerwca – tylko dwie. Po stwierdzeniu w sobotę dwóch nowych przypadków koronawirusa – w powiatach: mogileńskim oraz radziejowskim liczba tzw. aktywnych przypadków wynosi 82.

W związku z wykryciem nowych przypadków kwarantannie poddawane są – co zrozumiałe – osoby mające kontakt z zainfekowaną osobą. Dlatego też liczba osób na kwarantannie w tym miesiącu generalnie rośnie – 1 lipca było ich nieco ponad 1300, obecnie – nieco ponad 1700. Obecnie również nieco ponad sto osób jest poddanych jest tzw. nadzorowi epidemiologicznemu.


RAPORT O KORONAWIRUSIE – liczba zakażeń, wyzdrowień i zgonów


Od marca najwięcej przypadków SARS-CoV-2 w Kujawsko-Pomorskiem odnotowano w Bydgoszczy (161) oraz Toruniu (148). W kilku miastach i powiatach w tym miesiącu nie odnotowano jednak ani jednego przypadku – należy do nich chociażby Włocławek czy powiat bydgoski. W szpitalach w regionie przebywa obecnie 10 osób (po 5 w Bydgoszczy i Grudziądzu) chorych na COVID-19. Kolejnych piętnaście przebywa obecnie w izolatorium w Ciechocinku.

W skali kraju liczba przypadków wynosi ponad 37,5 tysiąca. Ale dynamika wyzdrowień sprawiła, że w tym tygodniu liczba nosicieli wirusa lub osób chorych spadła poniżej dziesięciu tysięcy. W konsekwencji zakażeń koronawirusem i choroby COVID-19 zmarło w Polsce 1568 osób (dane Ministerstwa Zdrowia). Na obecność SARS-CoV-2 przebadano do dzisiaj ponad 1,5 miliona osób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments