Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 22 • L 17
29C
Nd
27C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRaport o koronawirusie. Pierwsze zakażenie w Bydgoszczy od kilku tygodni, ponad 70 tysięcy pobranych próbek
laboratorium, wolny dostęp
06.07.2020 | 14:03

Raport o koronawirusie. Pierwsze zakażenie w Bydgoszczy od kilku tygodni, ponad 70 tysięcy pobranych próbek

Na zdjęciu: W całym regionie od początku epidemii pobrano już przeszło 70 tysięcy próbek pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2.

Fot. archiwum

W poniedziałek Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, w tym pierwszym od połowy czerwca w Bydgoszczy.

Z danych sanepidu przekazanych przez służby wojewody Mikołaja Bogdanowicza wynika, że oprócz zakażonej osoby z Bydgoszczy wirus SARS-CoV-2 wykryto u jednego mieszkańca powiatu toruńskiego i jednego z powiatu tucholskiego (to dopiero drugi przypadek w tym powiecie). W Bydgoszczy jest to pierwszy przypadek od 13 czerwca, ale to miasto nad Brdą nadal przoduje w rankingu miast i powiatów z największą liczbą potwierdzonych laboratoryjnie przypadków (159). Łącznie w regionie od początku epidemii odnotowano 684 nosicieli wirusa. Do tej pory wyzdrowiało już jednak 547 z nich, zmarło z kolei 49 osób (ostatnie dwie – również 13 czerwca).


RAPORT O KORONAWIRUSIE – LICZBA PRZYPADKÓW, WYZDROWIEŃ I ZGONÓW


Przez ponad cztery miesiące pobrano ponad 70,5 tysiąca próbek na potrzeby testów genetycznych. Aktualnie blisko półtora tysiąca osób przebywa na kwarantannie. Tak zwanym nadzorem epidemiologicznym objętych jest aktualnie 67 osób.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w całym kraju odnotowano jak dotąd 36155 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W ostatnich dniach znacząco wzrosła liczba osób zdrowych – wynosi ona już blisko 24 tysiące. Nadal jednak ponad 10,5 tysiąca osób ma status tzw. aktywnych przypadków (wyzdrowienie potwierdzone jest dwoma testami z negatywnym rezultatem). Śmierć w związku z wywołaną koronawirusem chorobą COVID-19 poniosło 1521 osób.

Liczba przebadanych osób zbliża się do pułapu 1,5 miliona.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści