Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRaport z trasy S5. Na jakim etapie jest budowa? [WIDEO]
10.08.2021 | 12:18

Raport z trasy S5. Na jakim etapie jest budowa? [WIDEO]

Na zdjęciu: Prace trwają m.in. w miejscowości Zamość.

Fot. GDDKiA

Trwają prace na trzech odcinkach trasy ekspresowej S5. Najszybciej mają zakończyć się roboty między węzłami Bydgoszcz Błonie a Szubin Północ, których finisz planowany jest na ostatni kwartał bieżącego roku.

Nowe Marzy – Świecie Południe 

Trasa licząca 23,3 km powstaje w ciągu dotychczasowej drogi krajowej nr 5 oraz drogi krajowej nr 91. Na koniec lipca br. zaawansowanie rzeczowe wyniosło 40,5 proc. Pod koniec wakacji planowane jest otwarcie łącznic na węźle Świecie Południe, które ułatwią wjazd do Świecia od strony Bydgoszczy, zaś planowany termin otwarcia drogi to III kwartał 2022 r.

Świecie Południe – Bydgoszcz Północ
Droga, poza krótkim fragmentem w Borównie, powstanie po dotychczasowym śladzie drogi krajowej nr 5. W ubiegłym tygodniu przełożono ruch na 2-kilometrowym odcinku w Grucznie, co pozwoliło na budowę nowego węzła drogowego. Zaawansowanie rzeczowe na koniec lipca wyniosło 36,9 proc.

Planowane zakończenie budowy ponad 22-kilometrowego odcinka to III kwartał 2022 r.

Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ
Zaawansowanie rzeczowe na koniec lipca wynosiło ponad 66,8 proc. Wykonawca odcinka położył już nawierzchnię na większości trasy – jedynie na krótkim fragmencie, na styku z funkcjonującą już obwodnicą Bydgoszczy, trwają prace ziemne przy formowaniu korpusu drogi. Montowane są ekrany przeciwhałasowe i bariery drogowe.

Przewidywane otwarcie 10-kilometrowego odcinka to IV kwartał 2021 r.

Po zakończeniu budowy droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim będzie miała 128 km długości. W kolejnych latach przewidziana jest jej dalsza rozbudowa w celu połączenia autostrady A1 w okolicach Grudziądza z drogą ekspresową S5 w Ostródzie. Droga będzie miała około 90 kilometrów. 4 sierpnia otwarto oferty w trwającym przetargu na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z materiałami do decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści