Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRatownik medyczny nie żyje. Wiadomo, jak doszło do wypadku z udziałem motoambulansu
29.10.2020 | 08:57

Ratownik medyczny nie żyje. Wiadomo, jak doszło do wypadku z udziałem motoambulansu

Na zdjęciu: Zmarł ratownik medyczny Grzegorz Piórkowski.

Fot. WSPR

W środę w Bydgoszczy doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 33-letni ratownik medyczny. Znane są już okoliczności zdarzenia.

Ratownik medyczny pełnił dyżur na motoambulansie. We wtorek po godz. 12:00 jechał do pacjenta będącego w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Przy rondzie Skrzetuskim doszło do wypadku. Jak wynika z pierwszych ustaleń policji, 67-letnia kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu i uderzyła w pojazd uprzywilejowany, którym był motoambulans.

Na miejscu przeprowadzono resuscytację 33-letniego ratownika medycznego. Następnie poszkodowany trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Jego życia nie udało się jednak uratować.  Lekarz stwierdził zgon o godz. 13:50.

Grzegorz Piórkowski był świetnym ratownikiem medycznym i dyspozytorem medycznym oraz wykładowcą na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.  Ale przede wszystkim był dobrym ojcem Kuby, kochającym narzeczonym Eweliny i przyjacielem nas wszystkich – wspomina Krzysztof Wiśniewski, kierownik działu usług medycznych  i szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, prosząc o uszanowanie prywatności i spokoju rodziny ratownika medycznego oraz jego kolegów i przyjaciół z WSPR w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
10 miesięcy temu

Za taką ignorancję KRD lejce zabrane doźywotnio na początek…

Świadek
Świadek
10 miesięcy temu

Pani udzieliła pierwszej pomocy, również walczyła o życie ratownika. To ogromna tragedia również dla tej Pani … powstrzymajmy się od komentarzy

nemesis
nemesis
10 miesięcy temu

walczyła nie walczyła, to jej ignorancja doprowadziła do śmierci człowieka. Takich sytuacji w wykonaniu niestety w większości kompletnie nie ogarniających prowadzenia samochodu i tego co się na drodze dzieje kobiet, na co dzień można obserwować co chwilę. Jeźdżę od 30 lat i widziałem wiele, w tym tego co odpier…ją takie właśnie Panie na drodze, zupełnie nieświadome tego co zrobiły źle. Owszem, są kobiety co prowadzą rewelacyjnie, bo znam takich mnóstwo, ale prawda jest taka, że to mniejszość zdecydowana, a większość zdecydowana jest kompletnie nieświadoma zasad ruchu drogowego, w szczególności właśnie w zakresie zmiany pasa ruchu, skręcania, wyprzedzania na przejściach i… Czytaj więcej »

Powiązane treści