[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Ręce precz od Biziela”. Protest pracowników bydgoskiego szpitala [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.06.2022 | 11:02

Na zdjęciu: Pikieta odbyła się w poniedziałkowy poranek przed szpitalem im. dr. Jana Biziela.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałkowy (20 czerwca) poranek, pracownicy bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela wyszli zaprotestować przeciwko planowi połączenia szpitali uniwersyteckich.

„O dobro pacjentów dbamy, szpitala nie oddamy” czy „Ręce precz od Biziela” – takie transparenty pojawiły się w poniedziałkowy poranek, kiedy liczna grupa pracowników szpitala im. dr Biziela wyszła przed placówkę, aby protestować przeciwko planom połączenia z drugim szpitalem uniwersyteckim – placówką im. dr Jurasza.

Powstrzymać proces połączenia placówek chcą także politycy. W rozmowie z Expressem Bydgoskim, poseł PiS i jednocześnie szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos zapowiada, że w najbliższy czwartek (23 czerwca) ma odbyć się w tej sprawie posiedzenie komisji. Pomysł fuzji obu bydgoskich placówek jeszcze dzisiaj planuje zaopiniować podczas swojego posiedzenia Rada Collegium Medicum.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoski przewrót kopernikański. Toruński uniwersytet chce połączyć szpitale Jurasza i Biziela

Pismo do rektora w tej sprawie wystosował również szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
8 dni temu

Niestety nieuczciwe zagrywki polityczne tej uczelni kosztem ciężko chorych pacjentów!!
Uzdrowienia finansowego szpitali nie będzie i dobrze o tym wiemy. Trzeba całkowicie od podstaw zreformować system ochrony zdrowia.
Rektor to nie manager i prezes założonej przez siebie prywatnej firmy tylko zwykły pracownik państwowy na etacie, który myśli, że szpitale są jego własnością….nie są!