[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

„Ręce precz od Biziela”. Protest pracowników bydgoskiego szpitala [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.06.2022 | 11:02

Na zdjęciu: Pikieta odbyła się w poniedziałkowy poranek przed szpitalem im. dr. Jana Biziela.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałkowy (20 czerwca) poranek, pracownicy bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela wyszli zaprotestować przeciwko planowi połączenia szpitali uniwersyteckich.

„O dobro pacjentów dbamy, szpitala nie oddamy” czy „Ręce precz od Biziela” – takie transparenty pojawiły się w poniedziałkowy poranek, kiedy liczna grupa pracowników szpitala im. dr Biziela wyszła przed placówkę, aby protestować przeciwko planom połączenia z drugim szpitalem uniwersyteckim – placówką im. dr Jurasza.

Powstrzymać proces połączenia placówek chcą także politycy. W rozmowie z Expressem Bydgoskim, poseł PiS i jednocześnie szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos zapowiada, że w najbliższy czwartek (23 czerwca) ma odbyć się w tej sprawie posiedzenie komisji. Pomysł fuzji obu bydgoskich placówek jeszcze dzisiaj planuje zaopiniować podczas swojego posiedzenia Rada Collegium Medicum.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoski przewrót kopernikański. Toruński uniwersytet chce połączyć szpitale Jurasza i Biziela

Pismo do rektora w tej sprawie wystosował również szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
5 miesięcy temu

Niestety nieuczciwe zagrywki polityczne tej uczelni kosztem ciężko chorych pacjentów!!
Uzdrowienia finansowego szpitali nie będzie i dobrze o tym wiemy. Trzeba całkowicie od podstaw zreformować system ochrony zdrowia.
Rektor to nie manager i prezes założonej przez siebie prywatnej firmy tylko zwykły pracownik państwowy na etacie, który myśli, że szpitale są jego własnością….nie są!

CBA
CBA
2 miesięcy temu

Najpierw Toruń chce odebrać Comedium Magicum potem remontują/stawiają szpital podczas remontów szpitala ta sama ekipa stawia/remontuje po godzinach dom/mieszkania wysoko postawionej administracji, ciekawe czy z tych samych materiałów. Przypadek? Nie sądzę. I w taki sposób powstaje kolejny duży szpital w odległości 40km od 5-7 dużych szpitali. W mieście bez większych perspektyw gdzie większość ludzi jeździ do Bydgoszczy do pracy. Nagle okazuje się że nie ma chętnych do pracy w Toruniu a do władzy szpitala, miast dobierają się wszyscy do pupy. Genialny pomysł żeby zrobić bałagan w Bydgoszczy pod płaszczem pseduozadłużeń. Najlepiej częśc zwolnic i zatrudnić w Toruniu pomijam że jeżeli… Czytaj więcej »

Damian Jary Bydgoszcz
Damian Jary Bydgoszcz
1 miesiąc temu

Skorumpowany szpital pełen nepotów protestuje, otóż wy powinniście mieć odebrane prawa zawodu. Robicie wszystko, żeby pacjentom zaszkodzić, a traktowanie ich jak zbędnych śmieci i macie jeszcze czelność strajkować. Sprawa moja trafi do NFZ ,a TVN Uwaga myśle, że tylko czeka żeby się dowiedzieć, co u was się dzieje, zwłaszcza na kardiologii zarówno do góry jak i na dole.

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Popieram protest w całości. Szpital Biziela jest najlepszym ogólnym szpitalem w województwie kujawsko-pomorskim, w odróżnieniu od szpitala Jurasza, gdzie lekarze i personel pomocniczy mają pacjenta w poważaniu (sam osobiście doznałem 3-krotnego upokorzenia w szpitalu Jurasza. Korzystam z usług szpitala Biziela od ponad 30 lat i z małymi zastrzeżeniami nie mam nic temu szpitalowi do zarzucenia, chociaż przy aktualnej pisowskiej naści, rozdawnictwie i podejściu roszczeniowym wszystko może zmienić się, ale na pewno nie na lepsze … (pacjent 58 lat).