Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 5 • L 2
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaReforma edukacji w Bydgoszczy. Radni przegłosowali projekt nowej sieci szkół
ratusz bydgoszcz
22.02.2017 | 18:19

Reforma edukacji w Bydgoszczy. Radni przegłosowali projekt nowej sieci szkół

Głosowanie poprzedziła długa dyskusja.

Na zdjęciu: Głosowanie odbyło się w budynku ratusza.

Fot. archiwum

Radni Rady Miasta Bydgoszczy zatwierdzili projekt nowej sieci szkół przygotowany przez władze Bydgoszczy. Najwięcej emocji wzbudziła kwestia dotycząca dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

ZOBACZ PIERWOTNY PROJEKTU NOWEJ SIECI SZKÓŁ

Głosowanie odbyło się podczas środowej sesji rady miasta. W trakcie posiedzenia radnych nie zabrakło dyskusji na temat przyszłości bydgoskich szkół. Swoje zdanie przedstawić mógł każdy radny, lecz nie wszyscy skorzystali z tej możliwości. Wypowiedzi dotyczyły przede wszystkim przyszłości szkoły na Bajce. O utworzenie tam szkoły podstawowej „walczyła” przede wszystkim radna Grażyna Szabelska, lecz zaproponowana przez nią poprawka nie spełniała wymogów prawnych oraz nie została pozytywnie przyjęta przez pozostałych radnych.

Na początku przegłosowano projekt uchwały dotyczący sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Miasta Bydgoszczy. Ten projekt poparło 21 radnych, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Nikt nie był przeciw. CZYTAJ WIĘCEJ O TYM PROJEKCIE

Przy głosowaniu nad projektem uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe radni nie byli już tak zgodni. Za głosowało 16 osób. Przeciwna była 1 osoba. Natomiast 10 radnych wstrzymało się od głosu. Członkowie rady miasta poparli projekt, który pozytywnie zaopiniowała komisja edukacji CZYTAJ WIĘCEJ 

Projekt uchwały w sprawie dostosowania nowej sieci szkół już wkrótce trafi do kuratora, który musi zaakceptować propozycje przegłosowane przez radnych. Ostateczne uchwały mają być przedstawione podczas marcowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści