Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaReforma oświaty w Inowrocławiu: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami
Szkoła, sala lekcyjna, ławki, krzesła_edukacja
03.03.2017 | 07:42

Reforma oświaty w Inowrocławiu: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami

Ryszard Brejza rozmawiał z mieszkańcami na temat planowanych zmian w oświacie.

Na zdjęciu: Inowrocław przygotowuje się do reformy edukacji.

Fot. archiwum

W związku planowaną reformą edukacji w czterech budynkach, w których dotychczas mieściły się gimnazja zostaną utworzone szkoły podstawowe.

Podczas spotkań omawiano kwestię zmian w oświatę, związanych z likwidacją w całym kraju gimnazjów. W Inowrocławiu w budynkach, w których obecnie uczą się gimnazjaliści, powstaną szkoły podstawowe. Gimnazjum nr 1 przy ul. Toruńskiej zostanie zastąpione podstawówką o tym samym numerze. Przy ulicy Kiełbasiewicza Gimnazjum nr 2 zostanie zastąpione SP nr 5, a Gimnazjum nr 5 przy ul. Łokietka – Szkołą Podstawową nr 8. W miejsce Gimnazjum nr 4 przy ul. Daszyńskiego powstanie zaś Szkoła Podstawowa nr 6

Po wielu konsultacjach z rodzicami i nauczycielami wybraliśmy te rozwiązania, które są najlepsze dla uczniów. Nawet jeśli będzie to miasto więcej kosztowało. Uważamy, że najważniejsze są dzieci i młodzież – podsumował spotkania prezydent Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że ustawa o reformie oświaty została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę 9 stycznia 2017 roku. Zgodnie z przygotowaną reformą edukacji powstanie ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea, pięcioletnia technika oraz dwustopniowe szkoły branżowe i policealne, a gimnazja zostaną zlikwidowane. Zmiany będą wprowadzane stopniowo od roku szkolnego 2017/2018.


Powiązane treści