Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -2
4C
Wt
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
6C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRegional Press Photo 2016: Konkurs fotograficzny dla zawodowców i amatorów
upał
04.08.2016 | 10:46

Regional Press Photo 2016: Konkurs fotograficzny dla zawodowców i amatorów

Dobre zdjęcie to często dzieło szczęścia lub przypadku...

Na zdjęciu: Uff, jak gorąco!

Fot. Stanisław Gazda

Głównym celem Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo 2016 jest ukazanie wyjątkowości i bogactwa naszego regionu poprzez prezentację dorobku fotoreporterów, zajmujących się dokumentacją wydarzeń kulturalnych, sportowych, politycznych oraz życia codziennego na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Konkurs realizowany jest na dwóch poziomach: zawodowym – przeznaczony  przede wszystkim dla osób zajmujących się fotografią zawodowo: fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych, bądź w agencjach fotograficznych, oraz dla freelancerów, realizujących zlecenia dla różnych redakcji lub agencji – pracujących lub mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim. Zdjęcia muszę być wcześniej opublikowane w dowolnej formie, i amatorskim – mogą wziąć udział osoby nie zajmujące się fotografią zawodowo w zakresie fotoreportażu, będące uczniami lub studentami do 26 roku życia. Kategorie konkursowe, to: Kultura, Wydarzenia, Sport, Życie codzienne, Środowisko i Amator.

Każdy z autorów może zgłosić do Konkursu łącznie we wszystkich kategoriach 8 zdjęć pojedynczych oraz 2 zestawy zdjęć (w każdym zestawie do 12 zdjęć) w formie elektronicznej  o rozdzielczości 300dpi, dłuższy bok zdjęcia minimum 21 cm.

Nie dopuszcza się manipulacji cyfrowej – ingerencji w treść zdjęcia. Dopuszczalna jest podstawowa edycja fotografii.

Zdjęcia powinny być wykonane w terminie od 1.11.2014 r. do 20.09.2016 r. Do każdego zdjęcia należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie muzeumfoto.

Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 20 września. Udział w Przeglądzie jest bezpłatny.

 

 


Powiązane treści