Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRegionalne derby w II lidze. Zapowiadają się ciekawie
09.12.2016 | 06:15

Regionalne derby w II lidze. Zapowiadają się ciekawie

W sobotę zagrają bydgoskie piłkarki ręczne.

Na zdjęciu: W sobotę odbędą się derby piłkarek ręcznych.

Fot. Armin Kuebelbeck /wikipedia (wolna licencja)

W sobotnie przedpołudnie piłkarki ręczne Budowlanego Klubu Sportowego podejmą w hali przy ulicy Waryńskiego na bydgoskim Błoniu rywala zza między – Drwęcę Novar Lubicz. Pojedynek zostanie rozegrany w ramach piątej kolejki zmagań pomorskiej grupy II ligi.

Po czterech kolejkach zarówno na koncie bydgoszczanek, jak i rywalek z niewielkiego Lubicza Górnego, znajdują się po cztery punkty. BKS zawdzięcza je dwóm wygranym na wyjeździe z początku sezonu – 25:22 nad KPR TPD Białystok oraz 25:23 nad Olimpem Bolszewo. Z kolei rywalki spod Torunia pierwsze dwa pojedynki obecnych rozgrywek przegrały – z Dwójką Łomża (przegrały z nią minimalnie także bydgoskie szczypiornistki – 26:27 – przyp.red.) oraz Vistalem II Gdynia, ale dwa kolejne już wygrały. I to w dodatku w imponującym stylu – odprawiły bowiem z kwitkiem Olimp 29:20, aby w minioną niedzielę zdeklasować rywalki z Białegostoku aż 42:14 (do przerwy 22:3!).

Dla podopiecznych Jarosława Brzoskowskiego pojedynek z Drwęcą będzie papierkiem lakmusowym, dzięki któremu uda się zbadać, do której grupy zespołów rywalizujących na poziomie II ligi należy. Ostatnie rezultaty najbliższych przeciwniczek bydgoszczanek budzą respekt, ale również bydgoszczanki – stając naprzeciwko teoretycznie bardziej ogranych zespołów takich jak Dwójka czy rezerwy Vistalu – tanio skóry nie sprzedały. I jak zapowiadają, podobnie będzie w sobotę.

Początek meczu zaplanowano już na godzinę 10:00 (hala ZS nr 7, ul. Waryńskiego 1). Wstęp na mecz jest bezpłatny.


Powiązane treści