[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jan Śpiewak i Paulina Matysiak gośćmi specjalnymi konferencji Społecznego Rzecznika Pieszych

Dodano: 07.06.2022 | 14:01

Na zdjęciu: Jednym z gości konferencji "Rekomendacje ekspertów dla współczesnych miast" będzie Jan Śpiewak.

Fot. screen/kanał Jan Śpiewak

Już za tydzień, 14 czerwca w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbędzie się kolejna konferencja popularnonaukowa stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych. Tym razem będzie ona dotyczyła rekomendacji ekspertów dla współczesnych miast – organizacja zaprosiła do Bydgoszczy znane nazwiska, takie jak warszawski działacz Jan Śpiewak czy posłanka Paulina Matysiak.

Jak zapowiada Społeczny Rzecznik Pieszych, podczas konferencji „Rekomendacje ekspertów dla współczesnych miast”, każdy z zaproszonych specjalistów przedstawi 3 rekomendacje, z których powstanie zbiór porad dla Bydgoszczy. Stowarzyszenie – tak jak przy każdej edycji – zadbało o to, by do Bydgoszczy przybyły czołowe nazwiska związane z polityką miejską.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 10:30 będą Jan Śpiewak – warszawski działacz społeczny i samorządowy, socjolog, publicysta, autor publikacji “Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej” oraz posłanka okręgu sieradzkiego Paulina Matysiak, reprezentująca Lewicę Razem. Matysiak jest przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, która w ramach swojej działalności porusza tematy związane m.in. z transportem kolejowym.

Podczas konferencji, która odbędzie się w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza, Śpiewak i Matysiak przedstawią swoje prezentacje na tematy miejskie, a także wezmą udział w debacie z udziałem Stefanii Środy-Murawskiej z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz naczelnika wydziału inwestycji ZDMiKP Marka Stanka. Panel dyskusyjny poprowadzi dr Magdalena Bergmann z Instytutu Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W ramach wydarzenia swoje prezentacje przedstawią również prof. Dariusz Markowski, przewodniczący społecznej rady ds. estetyki miasta Bydgoszczy oraz Martyna Rajek-Kwiatek z wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autorka badań “Kształtowanie przestrzeni jako wymiar polityki miejskiej na przykładzie Bydgoszczy”. Po zakończeniu obrad w sali sesyjnej, organizatorzy zapraszają na spacer badawczy po bydgoskim Starym Mieście.

Rekomendacje ekspertów zostaną zebrane i przekazane władzom miasta Bydgoszczy – zapewnia Społeczny Rzecznik Pieszych. Podczas konferencji zostanie ogłoszona też ważna informacja dotycząca dalszej działalności członków stowarzyszenia. Konferencja „Rekomendacje ekspertów dla współczesnych miast” jest organizowana jako wydarzenie towarzyszące World Urban Forum w Katowicach (26-30 czerwca 2022).

REKOMENDACJE EKSPERTÓW DLA WSPÓŁCZESNYCH MIAST – program konferencji

10:00-10:30 – rejestracja

10:30-11:00 – oficjalne otwarcie konferencji i wprowadzenie

11:00-12:30 – prezentacje:

– Jan Śpiewak – socjolog, publicysta, działacz społeczny i samorządowy, autor publikacji “Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej”

– Paulina Matysiak – posłanka na Sejm IX kadencji, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym

– Dariusz Markowski – Instytut Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy

– Martyna Rajek-Kwiatek – Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autorka badań “Kształtowanie przestrzeni jako wymiar polityki miejskiej na przykładzie Bydgoszczy”

12:30-13:00 – przerwa kawowa

13:00-14:30 – panel dyskusyjny: Jan Śpiewak, Paulina Matysiak, Stefania Środa-Murawska, Marek Stanek, moderacja: Magdalena Bergmann

14:30-16:00 – spacer badawczy po bydgoskim Starym Mieście: Magdalena Bergmann oraz Leszek Lipiński.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Rembowicz- Dziekciowska
Anna Rembowicz- Dziekciowska
1 miesiąc temu

Na stronach World Urban Forum  nie znalazłam żadnej wzmianki o tym wydarzeniu (a szkoda), nie było też (i nadal nie ma) nigdzie nagrań z tej konferencji.
Czy to niedopatrzenie (informacja na stronach World Urban Forum) zostanie naprawione?
Czy nagranie z konferencji będzie dostępne?