Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem. Rząd wprowadza nowe obostrzenia!

Dodano: 25.03.2021 | 11:32

Na zdjęciu: Wprowadzenie nowych obostrzeń ogłosił premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Adam Guz/KPRM

Rosnąca liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem sprawiła, że rząd wprowadza zaostrzenie obowiązujących od 20 marca obostrzeń. Od nachodzącej soboty, 27 marca zamknięte będą sklepy budowlane i meblowe, fryzjerzy, kosmetyczki oraz żłobki i przedszkola.

Czwartkowy raport ministerstwa zdrowia informuje aż o 34 151 nowych przypadków zakażeń. To rekord od początku epidemii w Polsce. W ciągu doby wykonano też rekordową – 102,5 tysiąca – liczbę testów na koronawirusa. Pogarszająca się od kilkunastu dni sytuacja zmusiła do zaostrzenia obostrzeń – od soboty, 20 marca po raz kolejny na terenie całego kraju zamknięto galerie handlowe, kina, baseny czy obiekty sportowe.

W czwartek przed południem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, zgodnie z przewidywaniami, ogłosili wprowadzenie nowych restrykcji. – Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia – powiedział Morawiecki. By, zdaniem premiera, tego uniknąć konieczne jest zaostrzenie obostrzeń.

Od soboty, 27 marca zamknięte zostaną sklepy meblowe i budowlane powyżej 2000 mkw. (składy budowlane i hurtownie będą otwarte). W sklepach czy na pocztach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 mkw. w sklepach do 100m2,. W kościołach będzie obowiązywać limit 1 osoba na 20 mkw. Zamknięte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, żłobki i przedszkola (nadal będą jednak dostępne dla dzieci medyków czy przedstawicieli służb mundurowych). Obiekty sportowe, które nie przyjmują sportowców zawodowych, także zostaną zamknięte. Premier Morawiecki zaapelował też o spędzenie świąt wielkanocnych w wąskim gronie rodzinnym, a minister Niedzielski o „konieczny” powrót pracowników na pracę zdalną.

Obostrzenia mają obowiązywać przez dwa tygodnie, do 9 kwietnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
loop
loop
2 lat temu

Już dawno ktoś mądry powiedział, że nie ważna jest wielkość kary, tylko jej nieuchronność. Niestety nie dotyczy to naszego kraju. Ustawa o zakrywaniu ust zamiast rozporządzenia i bolesny mandat bez wyjątków. Policja nie musiała by nawet wyjść na ulice, wystarczy, że włączy jakąkolwiek telewizję i jakikolwiek program rozrywkowy od TVP poprzez TVN i Polsat, że o TVP Bydgoszcz nie wspomnę. Zwiększenie obostrzeń w kościołach, a czy dotychczasowe ktoś sprawdzał?? Jakby działało to by nie trzeba było zwiększać. Pełna komunikacja miejska. Zakaz jakichkolwiek manifestacji i protestów, ale i miesięcznic itp. Zamknąć gospodarkę łatwo, a egzekwować swoje obowiązki to już nie?? Trzymajmy… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by loop
Swiadomy
Swiadomy
2 lat temu

A kiedy zamkniecie rzadu ? Coz w nastepnych wyborach ( oby jak najszybciejj) jedyna opcja jest konfederacja . Jedyni ktorzy deolaruja dbalosc o Pokske I Polakow . Jedynym problemem jest Korwin. Jego trzeba by usunac bo mocno psuje wizerunek tej parti.
Poza nimi nie ma na kogo glosowac . Holownia to PO , PO to slugusy masonskiej Brukseli , PIS to pseudoprawica . Nie ma na kogo glosowac

NonSens
NonSens
2 lat temu

Cóż, jeżeli poziom świadomości równa się poziomowi ortografii to gratuluję. Udawanie, że nie ma problemów nie powoduje ich znikania. Zapraszam na oddziały szpitalne do pomocy. Jak twierdzą niektórzy, casting na „statystów” ma się w najlepsze. Oby tylko dobrowolnie tam trafiali.
Zdrowia życzę.