Bydgoszcz
12C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 11
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRekordowa liczba zakażeń w całym kraju. Wojewoda skomentował sytuację w regionie
Mikołaj Bogdanowicz
01.04.2021 | 17:57

Rekordowa liczba zakażeń w całym kraju. Wojewoda skomentował sytuację w regionie

Na zdjęciu: Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawił sytuację epidemiczną w regionie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz skomentował obecną sytuację epidemiczną w województwie kujawsko-pomorskim. W najbliższych dniach spodziewany jest przyrost liczby potrzebnych miejsc dla pacjentów z koronawirusem.

W szpitalach w regionie przebywa prawie 1700 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza, że wolnych jest jeszcze nieco ponad 500 łóżek. Zajętych jest też 186 spośród 239 dostępnych respiratorów. – W najbliższych dniach spodziewamy się niestety przyrostu liczby potrzebnych miejsc do leczenia chorych. Dlatego między innymi otwarty został szpital tymczasowy w Ciechocinku – wyjaśniał w czwartek Mikołaj Bogdanowicz. – Wiele razy mówiłem, że nie chciałbym otwierać tego szpitala, ale niestety wystąpiła taka potrzeba – dodawał wojewoda.

Jak wcześniej tłumaczył Bogdanowicz, do szpitala w Ciechocinku mają być przewiezieni pacjenci z innych placówek – m.in. z Aleksandrowa Kujawskiego czy Radziejowa. Aktualnie w szpitalu tymczasowym pracuje grupa ok. 60 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, co zapewnia ciągłość przyjmowania pacjentów i funkcjonowania placówki. Wojewoda powtórzył jednak apel z prośbą o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym.

Jak tłumaczył Bogdanowicz, w czasie epidemii zdecydowanie zwiększyła się liczba zgłoszeń na numery 112 i 999 i wydłużył się czas oczekiwania na przyjazd pogotowia. Dlatego od 1 kwietnia  w systemie ratownictwa medycznego dostępnych jest osiem nowych karetek. W okresie poświątecznym pojawią się dwie kolejne i ich łączna liczba wyniesie 95. – Mam nadzieję, że w tych najbliższych trudnych dniach karetka będzie mogła przyjechać do każdego w możliwie krótkim czasie – mówił Bogdanowicz.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 251 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To największy dobowy wynik od początku epidemii. W samym województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 1791 zakażeń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści