Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rekordowy sezon wakacyjny na bydgoskim lotnisku. Są już pierwsze kierunki na 2024

Dodano: 28.11.2023 | 06:00

Na zdjęciu: Ponad 60 tysięcy pasażerów w okresie wakacyjnym odleciało na urlop z bydgoskiego lotniska.

Fot. Archiwum

Od ponad miesiąca na bydgoskim lotnisku obowiązuje zimowa siatka połączeń, tymczasem przedstawiciele Portu Lotniczego dokonali podsumowania sezonu wakacyjnego. A ten był rekordowy i – jak informuje PLB – także w kolejnych latach wyniki mogą być jeszcze lepsze.

Wakacyjny sezon połączeń z bydgoskiego lotniska trwał od ostatniego weekendu marca do ostatniej soboty października br. I już wiadomo, że był on rekordowy pod względem liczby pasażerów, którzy zdecydowali się na wakacyjny turnus wylecieć z Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Tych było 60 310. – To wzrost o ponad 94% w porównaniu z sezonem letnim 2022 i blisko 42% więcej niż w 2019 r. – informuje rzecznik prasowy lotniska Mateusz Dul. Przypomnijmy, że w tym roku, podróżni mogli odlecieć na wakacje z Bydgoszczy do tureckiej Antalyi, bułgarskiego kurortu w Burgas oraz na Kretę i Rodos w Grecji. – W szczytowym momencie, z Bydgoszczy realizowanych było aż sześć rejsów na riwierę turecką oraz po jednej rotacji na pozostałych wakacyjnych kierunkach – mówi Dul.


SPRAWDŹ TAKŻE: Zimowa siatka połączeń z Portu Lotniczego. Dokąd polecimy z Bydgoszczy?


Wycieczki w sezonie wakacyjnym z bydgoskiego lotniska oferowali touroperatorzy: Coral Travel, Grecos Holiday, Rainbow Tours, Itaka czy TUI Polska. I już wiadomo, że udany tegoroczny sezon wakacyjny zachęcił organizatorów wycieczek do tego, aby zwiększyć liczbę rotacji na niektórych kierunkach. – Do Antalyi realizowanych ma być aż osiem lotów tygodniowo – zapowiada Dul. Z zapowiedzi przedstawicieli PLB wynika, że nie raz, a dwa razy w tygodniu pasażerowie wylecą na Kretę, a w ofercie także znajdą się loty na Rodos oraz do Burgas.

– Znamy już pierwsze oferty zaprezentowane przez biura podróży – nie ukrywa prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Monika Mejsner-Hermelin. Jak dodaje, touroperatorzy planują uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków. – Tak, aby mieszkańcy naszego regionu mogli w 2024 roku odkryć zupełnie nowe miejsca – tajemniczo zdradza. Na bydgoskim lotnisku z optymizmem czekają na nowy sezon wakacyjny, ale także te następne. – Kolejny rok czarterowy zapowiada się dla naszego lotniska jeszcze lepiej – słyszymy w PLB.

Pierwsze oferty wycieczek na sezon 2024 z bydgoskiego lotniska już wprowadzono do systemów rezerwacyjnych. Podobnie jak w tym roku, także w 2024 sezon wakacyjny ruszy przed długim majowym weekendem, a ostatni rejs zaplanowano pod koniec października.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mik
Mik
2 miesięcy temu

A co z lotami wykonywanymi przez Ryanair od kwirtnia. Nadal brakuje nowych kluczowych destynacji: Oslo, Eindhoven, Sztokholm, Dortmund lub Kolonia…

Wiktor
Wiktor
2 miesięcy temu

Obserwuj dziś profil Portu Lotniczego Bydgoszcz na Facebooku.

Gość
Gość
2 miesięcy temu

Kierunki które wymieniłeś bardziej pod Wizzer pasują.

W99
W99
2 miesięcy temu

Nowym kierunkiem na sezon 2024 jest Majorka. Super!

Izabela
Izabela
2 miesięcy temu

CO LOTAMI DO MANCHESTER ?????!!!!!!