Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRekordy zakażeń i zgonów w całym kraju. Kolejna granica została przekroczona
szpital zakaźny Bydgoszcz
07.10.2020 | 11:14

Rekordy zakażeń i zgonów w całym kraju. Kolejna granica została przekroczona

Na zdjęciu: W Bydgoszczy zmarły dwie osoby.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3003 nowych przypadkach koronawirusa. W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 184 zakażenia.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwie mazowieckim, gdzie stwierdzono aż 527 zakażeń. Kolejne były woj. małopolskie (357), woj. śląskie (286) i woj. wielkopolskiego (242). Liczba zajętych łóżek COVID-19 wzrosła z 3 719 do 4 000, zaś liczba respiratorów – z 263 do 283. W ciągu ostatniej doby wykonano 44 tys. testów.

W województwie kujawsko-pomorskim zakażonych zostały 184 osoby. Wśród zakażonych jest 37 osób z Torunia, 30 osób z Bydgoszczy, 14 osób z Grudziądza, 10 osób z Inowrocławia, 2 osoby z Włocławka, 10 osób z powiatu aleksandrowskiego, 7 osób z powiatu bydgoskiego, 16 osób z powiatu nakielskiego, 6 osób z powiatu grudziądzkiego, 2 osoby z powiatu radziejowskiego, 11 osób z powiatu toruńskiego, 5 osób z powiatu włocławskiego, 8 osób z powiatu inowrocławskiego, 3 osoby z powiatu żnińskiego, 2 osoby z powiatu chełmińskiego, 4 osoby z powiatu brodnickiego, 9 osób z powiatu mogileńskiego i 2 osoby z powiatu sępoleńskiego. Dane 6 osób ustala sanepid.

Resort poinformował również o śmierci 75 osób – ośmiu z powodu COVID-19 i 67 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Wśród nich znalazło się pięć osób z Torunia, dwie osoby z Bydgoszczy i dwie osoby z Grudziądza (w tym jeden mieszkaniec woj. łódzkiego).

Środowe liczby to najwyższe wyniki od początku pandemii zarówno w kwestii nowych zakażeń, jak i zgonów. Przypomnijmy, że we wtorek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wraz z Komendą Główną Policji politykę politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad związanych z dezynfekcją, dystansem i zakrywaniem ust i nosa.

– Kolejny przepis zaostrzający obowiązujące obostrzenia na terenie całego kraju dotyczy wprowadzenia limitu osób zgromadzeń do 150 oraz minimalnej odległość między zgromadzeniami – co najmniej 100 metrów – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Od soboty będzie obowiązywał nowy pakiet obostrzeń w strefach zielonej, żółtej i czerwonej, który wprowadza limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, a w żółtej do 75 osób. W strefie czerwonej pozostanie ograniczenie do 50 osób, lecz ograniczona zostanie działalność restauracji, pubów i barów do godziny 22:00. Ponadto, obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści