Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UKW. Trwa nabór na wiele kierunków

Dodano: 17.08.2023 | 13:33

Na zdjęciu: Doktoranci mogą wybierać spośród 17 dyscyplin. 

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają nabory do Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Doktoranci mogą wybierać spośród 17 dyscyplin. 

Kandydaci do Szkoły Doktorskiej UKW mają czas na rejestrację i złożenie dokumentów do końca sierpnia. W drugim tygodniu września odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

Jakie kierunki oferuje UKW w Szkole Doktorskiej?

Kandydaci mogą aplikować na wolne miejsca w dziedzinie nauk humanistycznych na historię, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii oraz filozofię. W dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych można zgłosić się na kierunki:

  • inżynieria mechaniczna, zajmująca się projektowaniem, wytwarzaniem i ekspiracją maszyn i konstrukcji,
  • inżynieria materiałowa polegająca na łączeniu, badaniu, tworzeniu, wykorzystywaniu materiałów o różnych, pożądanych właściwościach np.: pamięć kształtu, twardość, elastyczność, odporność na ekstremalne temperatury, przesyłanie informacji czy przewodzenie prądu.
  • informatyka techniczna, w jej skład wchodzą między innymi: budowa i eksploatacja systemów komputerowych i mikroprocesorowych, projektowanie, zarządzania i utrzymywania systemów informatycznych oraz systemów transmisji danych, budowa i eksploatacja sieci komputerowych, zaawansowane metody sztucznej inteligencji
  • telekomunikacja

Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych oferuje naukę biologiczną, naukę fizyczną oraz naukę o Ziemi i środowisku. W ramach dziedziny nauk społecznych kandydaci mogą za to wybierać naukę o polityce i administracji, pedagogikę, psychologię oraz nauki prawne. W ofercie rekrutacyjnej znajdują się również sztuki muzyczne (dziedzina sztuki) oraz nauki o kulturze fizycznej (dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu).

Studia w języku angielskim

Na UKW prowadzony jest też nabór do Szkoły Doktorskiej na kierunki prowadzone w języku angielskim. Osoby chcące pobierać naukę mogą wziąć udział w rekrutacji w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo oraz literaturoznawstwo, w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinach inżynieria materiałowa oraz inżynieria mechaniczna, w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie psychologia oraz w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ukw.edu.pl.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wniosek złożony. Politechnika czeka na zgodę, by uruchomić kształcenie medyków

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments