Remis Zawiszy na wyjeździe. Kujawianka Izbica Kujawska znów postawiła się faworytowi

Dodano: 19.09.2020 | 17:00

Na zdjęciu: Zawisza zremisował po raz drugi w tym sezonie.

Zawisza Bydgoszcz wraca z Izbicy Kujawskiej z jednym punktem. „Niebiesko-Czarni” zremisowali z miejscową Kujawianką 1:1.

Pierwsza połowa spotkania w Izbicy Kujawskiej należała do gospodarzy. Już w 10. minucie czerwoną kartkę zobaczył pomocnik „Niebiesko-Czarnych” Adrian Brzeziński. Osłabiony Zawisza próbował stworzyć sobie sytuację do zdobycia bramki – w 18. minucie dobrą okazję miał snajper bydgoskiej drużyny Kamil Żylski, lecz piłka po jego strzale poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W 28. minucie Kujawianka otrzymała jednak rzut karny, który pewnie wykonał Oleg Tabaka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie – gospodarze prowadzili 1:0.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Zawiszy – w 50. minucie okazję na doprowadzenie do remisu miał Mateusz Oczkowski, ale bramkarz Kujawianki obronił jego mocny strzał. Jedenaście minut później bydgoszczanie zdobyli bramkę – piłkę do siatki wpakował niezawodny Żylski. Dla napastnika Zawiszy była to już 12 bramka w tym sezonie IV ligi. Pod koniec meczu Żylski mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz golkiper zatrzymał lecącą piłkę.

Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie – Kujawianka zremisowała z Zawiszą 1:1, notując kolejny dobry wynik z wyżej notowanym rywalem. Tydzień temu drużyna z Izbicy postawiła się bowiem Sportisowi Łochowo, wywożąc z podbydgoskiej miejscowości jeden punkt. Dla Zawiszy jest to drugi remis w tym sezonie – w 1. kolejce „Niebiesko-Czarni” podzielili się punktami z Chemikiem Bydgoszcz.

Warto dodać, że dziś swoje mecze w IV lidze rozegrały też pozostałe bydgoskie zespoły. Chemik zremisował na wyjeździe 1:1 z Lechem Rypin, a Budowlany KS po emocjonującym meczu pokonał u siebie Unię Gniewkowo 4:3. Podopieczni trenera Zbigniewa Sieradzkiego przegrywali już 0:1, ale później zdobyli trzy bramki. Unici gonili jednak wynik i zdobyli kontaktową bramkę, lecz BKS wykorzystał rzut karny i na tablicy pojawił się wynik 4:2. W ostatnich minutach gry piłkarze z Gniewkowa zdobyli trzeciego gola, ale nie zdążyli już wyrównać.

Kujawianka Izbica Kujawska 1:1 (1:0) Zawisza Bydgoszcz
Oleg Tabaka 28 – Kamil Żylski 61

Zawisza: Michał Oczkowski – Mateusz Oczkowski, Orlicki, Stoppel, Zniszczol – Mielcarek (86. Dahms), Sochań, Jaskólski (70. Prejs), Kozłowski, Brzeziński – Żylski