Bydgoszcz
20C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 21 • L 19
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRemondis walczy z uciążliwym zapachem. Powołał radę społeczną
dzwony las i obsługa
22.11.2019 | 10:39

Remondis walczy z uciążliwym zapachem. Powołał radę społeczną

Na zdjęciu: Śmieciarka Remondis Bydgoszcz

Fot. mat. prasowe

Protest mieszkańców osiedla Siernieczek przyniósł efekt. Spółka Remondis podjęła działania na rzecz walki z uciążliwymi zapachami, wydobywającymi się z zakładu przetwórstwa odpadów – 20 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie rady społecznej.

W reakcji na niedawną blokadę ulicy Fordońskiej, Remondis obiecał podjąć szereg działań na rzecz ograniczenia uciążliwości, wynikającej z funkcjonowania zakładu przy ulicy Inwalidów. Jedną z deklaracji władz spółki było utworzenie rady społecznej. Jej pierwsze posiedzenie odbyło się w środę, 20 listopada. W skład rady społecznej przy Remondisie wchodzą przedstawiciele mieszkańców osiedla Siernieczek, Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie rady zapoznali się ze wstępnymi założeniami wariantów projektu modernizacji instalacji. Inwestycja ma sprawić, że proces zagospodarowania i przetwarzania odpadów będzie zhermetyzowany. Rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów odbywać się będą w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu.

Spotkania rady mają odbywać się cyklicznie – ma to umożliwić bieżące przekazywanie informacji na temat działalności firmy oraz zapoznanie z opiniami strony społecznej. Rada pełnić będzie także funkcję doradczą i monitorującą działania inwestycyjne, m.in. zapowiedzianą oraz oczekiwaną przez okolicznych mieszkańców modernizację instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych.

Chcemy zaangażować partnerów społecznych w proces zmian, jakie w najbliższym czasie nastąpią w naszej instalacji i wspólnie wypracować rozwiązania wobec problemu uciążliwych zapachów. Mam nadzieję, że podjęty dialog nie tylko usprawni funkcjonowanie firmy, ale przyczyni się także do dobrych relacji z naszymi sąsiadami – mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz.

Rada Społeczna jest jednym z działań informacyjno-konsultacyjnych, jakie spółka Remondis Bydgoszcz chce realizować w najbliższym czasie. W związku z modernizacją instalacji planowane są także punkty informacyjne na terenie miasta oraz spotkania dedykowane określonym grupom interesariuszy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści