[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga Brzoza – Łabiszyn będzie zamknięta. Startuje przebudowa [MAPA]

Dodano: 18.01.2023 | 11:42

Na zdjęciu: Przebudowa DW254 na odcinku Brzoza - Łabiszyn ma zakończyć się w tym roku.

Fot. ZDW Bydgoszcz

Na początku tygodnia informowaliśmy o otrzymaniu decyzji, niezbędnej do rozpoczęcia wyczekiwanej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 254 między Brzozą a Łabiszynem. Ta wystartuje w poniedziałek, 23 stycznia – kierowców czekają ogromne zmiany w ruchu.

13-kilometrowy odcinek DW254 między Brzozą a Łabiszynem jest mocno obciążony ruchem i od dawna jest w złym stanie. Urząd marszałkowski pozyskał jednak środki unijne na przebudowę trasy łączącej Bydgoszcz z południową częścią województwa i w 2020 roku wybrał wykonawcę inwestycji w trybie zaprojektuj i wybuduj – zostało nim przedsiębiorstwo Transpol. Przygotowania do modernizacji przedłużały się: dopiero na początku stycznia inwestycja uzyskała decyzję ZRID. Tym samym Transpol może wreszcie rozpocząć działania.

Remont drogi Brzoza – Łabiszyn. Od poniedziałku, 23 stycznia wielkie zmiany w ruchu

W poniedziałek (23 stycznia) wykonawca przebudowy DW254 Brzoza – Łabiszyn wprowadzi pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu. Najpoważniejszą zmianą będzie zamknięcie dla ruchu odcinka Łabiszyn – Kobylarnia (dopuszczony zostanie ruch do posesji znajdujących się przy drodze, przejazd służb komunalnych, transportu publicznego i pojazdów budowy). Na odcinku Brzoza – Kobylarnia wprowadzone zostaną zwężenia jezdni i ruch wahadłowy.

Na czas zamknięcia odcinka Kobylarnia – Łabiszyn wprowadzone zostaną objazdy: dla pojazdów ciężarowych (powyżej 3,5 tony) z wykorzystaniem drogi wojewódzkiej nr 251 oraz drogi krajowej nr 25 (przez Barcin, Pakość, Inowrocław i Nową Wieś Wielką) i osobowych – wykorzystaniem drogi wojewódzkiej nr 246 i krajowych nr 25 lub 5 i 10 (przez Złotniki Kujawskie i Nową Wieś Wielką lub Szubin i Białe Błota).

dw254

Remont drogi Brzoza – Łabiszyn. Znamy zakres przebudowy

Jak przekazuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, w ramach inwestycji między Brzozą a Łabiszynem wzmocniona zostanie konstrukcja jezdni (do parametrów 11,5 tony na oś). Powstaną też dwa ronda – jedno w Łabiszynie, na połączeniu z drogą wojewódzką nr 246, a drugie w Brzozie, na skrzyżowaniu z ulicą Powstańców Wielkopolskich. W Brzozie i Kobylarni wybudowane zostaną również ciągi pieszo-rowerowe.

Remont drogi Brzoza – Łabiszyn obejmie także: przebudowę poboczy i istniejących zjazdów do posesji, przebudowę skrzyżowań, przebudowę i budowę chodników na terenach zurbanizowanych, budowę zatok autobusowych, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej na wybranych odcinkach oraz instalację elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.


KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Bonus do S10. Jak będzie wyglądała przebudowana droga Stryszek – Brzoza? [WIDEO]


Wykonawca zakłada zakończenie większości prac na odcinku Brzoza – Łabiszyn jeszcze w tym roku. – Inwestycję o wartości blisko 53 mln złotych zrealizujemy wykorzystując środki Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 – zaznacza Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa marszałka województwa.

Spotkania dla mieszkańców Brzozy i Łabiszyna

Z myślą o poinformowaniu mieszkańców terenów przy DW254 o procedurze wykupu nieruchomości, a także planowanym etapowaniu robót i organizacji ruchu w trakcie prac, ZDW organizuje dwa spotkania informacyjne. Odbędą się one:

  • 19 stycznia (czwartek) o 17:30 w auli Szkoły Podstawowej w Brzozie, ul. Powstańców Wielkopolskich 31A (dawne gimnazjum)
  • 24 stycznia (wtorek) o 16:00 w Łabiszyńskim Domu Kultury (Parkowa 1)

Podczas spotkania przedstawiciele ZDW odpowiedzą na pytania mieszkańców.

To nie koniec modernizacji DW254. Niebawem start prac na odcinku Łabiszyn – Barcin

W tym roku planowane jest również rozpoczęcie prac na odcinku drogi wojewódzkiej nr 254 na odcinku z Łabiszyna do Barcina. Inwestycja również realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W kwietniu 2021 władze województwa podpisały umowę na modernizację dziewięciokilometrowego fragmentu DW 254 z firmą Drogomex. Ten odcinek nie posiada jeszcze decyzji ZRID.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Budowa S10. Zobacz przebieg obwodnicy Bydgoszczy [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
9 dni temu

Czas najwyższy na tę drogę, potem jeszcze byłoby fajno zamknąć całość remontem chyba technicznie najgorszego odcinka Barcin – Mogilno.

Frędzel
Frędzel
8 dni temu

Wkońcu