Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Remont mostu w Samociążku. Wkrótce nastąpi zamknięcie przeprawy

Dodano: 25.08.2023 | 09:55

Na zdjęciu: Główny objazd zostanie poprowadzony drogą krajową numer 25

Fot. IN

Trwa remont mostu w Samociążku (gm. Koronowo). Już przed rozpoczęciem inwestycji wiadomo było, że będzie trzeba zamknąć przeprawę dla ruchu kołowego. Termin jednak kilka razy przekładano.

Most należał kiedyś do Enei. Jego stan zaczął się pogarszać. Konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Aby ułatwić wszelkie procedury przeprawę przejął powiat.

Niedawno rozpoczęły się prace. Obecnie wykonawca prowadzi prace m.in. przy tzw. kładce od strony elektrowni wodnej.

Już przed rozpoczęciem inwestycji wiadomo było, że obiekt zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Początkowo miało to nastąpić 1 sierpnia. Później nastąpiła zmiana daty na 15 sierpnia. W tym terminie także nie doszło do zamknięcia. Według aktualnych informacji most ma zostać zamknięty 28/29 sierpnia. Czy nastąpi to w tym terminie? Niestety kontakt w tej sprawie z Zarządem Dróg Powiatowych jest bardzo utrudniony. – Rozmawiałem z kierownikiem budowy i termin ten jest aktualny – przekazał nam natomiast w rozmowie Adam Brona, sołtys Samociążka. – Oznacza to, że 28 sierpnia w poniedziałek most zostanie zamknięty dla ruchu kołowego – dodaje.

Jak ustaliliśmy przeprawa będzie udostępniona dla pieszych i rowerzystów. Objazd dla ruchu kołowego zostanie poprowadzony drogą krajową numer 25, czyli przez Tryszczyn, Gościeradz i Stopkę. Władze Koronowa informowały, że dla ruchu lokalnego udostępniona zostanie droga przez las do tzw. pasa startowego (do drogi krajowej numer 56). Odradza się korzystania z mostu w kierunku Gościeradza, gdyż ten nie jest w najlepszym stanie.

Co z kursowaniem autobusu linii nr 403? Jak przekazał przewoźnik – firma FRBus – trasa przebiegu linii zostanie zmieniona. Autobus będzie jechał od Koronowa do Samociążka, po czym nawróci do Koronowa i pojedzie przez Stary Dwór, Stopkę, Gościeradz, Wtelno i Tryszczyn do Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
8 miesięcy temu

Za granicą stawia się prowizoryczny most zastępczy , u nas zamyka się przejazd i kieruje na i tak bardzo obciążoną drogę krajową i to jeszcze na koniec wakacji . Gratulacje pomysłu .