Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleRemont drogi na wylocie z Bydgoszczy. Możliwe jeszcze dłuższe korki na węźle w Stryszku! [MAPA]
16.11.2021 | 17:20

Remont drogi na wylocie z Bydgoszczy. Możliwe jeszcze dłuższe korki na węźle w Stryszku! [MAPA]

Na zdjęciu: W rejonie węzła Bydgoszcz Południe (Stryszek) systematycznie - zwłaszcza w godzinach popołudniowych - tworzą się korki w kierunku Brzozy i dalej - Inowrocławia.

Fot. kamery GDDKiA / archiwum

W środę, 17 listopada w trybie pilnym rozpocznie się wymiana nawierzchni fragmentu drogi krajowej nr 25 niedaleko węzła Bydgoszcz Południe (Stryszek). Kierowcy, którzy na co dzień zmagają się ze sporymi korkami w tym miejscu, muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami.

Prace naprawcze dotyczą około 200-metrowego odcinka ulicy Bydgoskiej prowadzącej do Brzozy, tuż za skrzyżowaniem z drogą serwisową umożliwiającą dojazd do Zielonki czy Przyłęk. Jak informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pierwotnie jego modernizacja była planowana na wiosnę przyszłego roku, ale… – Znacznie pogorszony stan nawierzchni, który został potwierdzony w czasie rutynowego przeglądu drogi, może mieć wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, szczególnie w warunkach zimowych – mówi Kinga Puchowska, specjalistka ds. komunikacji w lokalnej GDDKiA.

I dlatego też od środy, 17 listopada rozpoczną się prace przy wspomnianej wymianie nawierzchni. Po sfrezowaniu obecnych warstw jezdni nałożone zostaną nowe warstwy – wiążąca oraz ścieralna. Wykonane zostanie także oznakowanie poziome. Drogowcy deklarują również montaż znaków.

Droga krajowa nr 25 z Bydgoszczy w kierunku Inowrocławia charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Wąskim gardłem jest węzeł Bydgoszcz Południe (dawniej Stryszek), gdzie następuje zwężenie do jednego pasa ruchu w stronę Brzozy. Na czas remontu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, którym będą kierowali sygnaliści. Sygnalizacja na skrzyżowaniu z drogą serwisową trasy S10 (do Zielonki i Przyłęk) zostanie wyłączona. – Prace będą prowadzone poza godzinami szczytu, czyli od 8:30 do 15:00 – podkreśla Puchowska.

Remont ma potrwać do soboty, 20 listopada.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
9 dni temu

Generalna dyrekcja remontuje 195 m drogi bo pojawiły się mikropęknięcia……a za dwa lata ta droga będzie przecież i tak do likwidacji w związku z budową s10 i nowa obwodnica Brzozy i spokojnie ten asfalt to wytrzyma skoro teraz kierowcy nie widzą tych mikropęknięć………a 6 km rozpierd……tej samej DK25 przed Sepolnem jest ok????? Czy wy w GDDKiA na głowę upadliście? Odpalam teraz a jest 18.42…..Google maps pokazuje korek od lotniska….

Inka
Inka
9 dni temu

Do 15 to dlaczego po 20 nadal jest korek?

Maciej
Maciej
9 dni temu

Dzisiaj stałem ponad 30 minut od strony Inowrocławia

Mariusz
Mariusz
9 dni temu

Ten węzeł w Stryszku to projektował uczeń 1 klasy zawodówki chyba. Dzień w dzień młyn, bo nagle z czterech pasów (dwa z Bydgoszczy, jeden od strony Torunia i jeden z kierunku Białych Błót) łączą się w cały JEDEN PAS. BRAWO!!! Dodając obowiązujące przepisy to dramat. Na deser światełka z drogą serwisową. BRAWA DLA TWÓRCY, który uwzględnił wzrost ruchu i mieszkanców poza miastem. Trzeba wybudować chodnik koniecznie, bo jak kierowcy przestaną wytrzymywać, to zaczną zostawiać samochody i wracać pieszo. Będzie szybciej i bezpieczniej.

Adam
Adam
9 dni temu

Remont drogi najlepiej jest robić od 24:00 do 5:00 rano wtedy najmniejszy ruch samochodowy jest,a nie od 8:30 do 15:00 kto to wymyślił takie głupoty,ja dziś wracałem z pracy od 18:00 i dopiero 20:30 przyjechałem porażka jakas jest .

mikołaj
mikołaj
8 dni temu

To co sie wyrabia na skrzyżowaniu w Stryszku to jest chyba jakiś żart. Kto jest za to odpowiedzialny? To nie jest żaden ruch wahadłowy- to jest po prostu zamknięcie drogi. Dziś 3 godziny stałem w strone Inowrocławia , nijak zjechać stamtąd , W końcu udało sie pojechać na Poznań na węzeł błonie i stamtąd przez jakieś wioski do Brzozy ,a w Brzozie kolejny korek na godzinę stania przed torami. Czy w tym GDDKiA pracują „fachowcy” po szkole specjalnej? Korek blokował Szwederowo.

Dorota
Dorota
8 dni temu

Witam jak droga z Inowroclawia do Bydgoszczy czy w Stryszku duzy korek

Powiązane treści