[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na liniach 91 i 96. Trasa zostanie tymczasowo skrócona

Dodano: 21.03.2022 | 11:45

Na zdjęciu: Autobusy linii nr 91 będą kursować skróconą trasą.

Fot. Szymon Fiałkowski

Autobusy linii nr 91 i 96 będą w najbliższych tygodniach kursować skróconą trasą. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy ulicy Zabytkowej w Przyłękach.

Budowa ulicy Zabytkowej rozpoczęła się w ubiegłym roku. Zakres prac obejmuje wykonanie nowej jezdni z betonu asfaltowego o łącznej długości 680 metrów i szerokości 6 metrów. – Wzdłuż przebudowywanego odcinka drogi wybudowana również zostanie ścieżka pieszo- rowerowa. Inwestycja powinna zakończyć się w czerwcu tego roku – informują Urząd Gminy Białe Błota.

W związku z przebudową wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. Od 23 marca do 12 kwietnia zamknięty zostanie odcinek od kościoła do ulicy Przyłęckiej. Będą z niego korzystać tylko pojazdy budowy. Dla pozostałych zostanie wyznaczony objazd ulicami Przyłęcką i Jałowcową.

Autobusy linii nr 91 i 96 na czas zmian będą kursować ul. Zabytkową i Przyrodniczą, a przystanek końcowy w Przyłękach będzie zlokalizowany przy parkingu na ulicy Św. Jana Marii Vianneya. – W drodze powrotnej pasażerowie będą mogli skorzystać z przystanku „Przyłęki/Kościół” na ulicy Zabytkowej. Kierowców prosimy, by nie parkowali aut w w obrębie przystanku autobusowego na ulicy Św. Jana Marii Vianneya – zakomunikował Urząd Gminy Białe Błota.

Linia nr 91 kursuje między Błoniem a Przyłękami przez Białe Błota, Ciele, Kruszyn i Zielonkę, zaś linia nr 96 łączy Błonie i Przyłęki przez Trzciniec, Ciele, Zielonkę i Przyłęki. Łącznie za połączenie gminy Białe Błota z Bydgoszczą odpowiadają cztery linie międzygminne.

Zmiany na liniach 91 i 96. Trasa zostanie tymczasowo skrócona
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments