Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 22 • L 21
16C
Sr
14C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemont Teatru Kameralnego pochłonie 26 milionów złotych. Przetarg wygrała bydgoska firma
teatr kameralny
18.04.2018 | 08:35

Remont Teatru Kameralnego pochłonie 26 milionów złotych. Przetarg wygrała bydgoska firma

We wtorek rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał budynek przy ulicy Grodzkiej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwające od października zeszłego roku postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy przebudowy Teatru Kameralnego wreszcie znalazło swój szczęśliwy finał. Urząd miasta poinformował, że prace nad długo oczekiwaną rewitalizacją wykona firma Ebud.

Ogłoszenie przetargu na przebudowę budynku u zbiegu ulic Podwale i Grodzkiej nastąpiło 20 października 2017 roku. W związku z licznymi pytaniami potencjalnych wykonawców, termin otwarcia ofert był przesuwany osiem razy. Ostatecznie doszło do tego 23 marca. Jedynym podmiotem, który przedstawił swoją propozycję, była firma Ebud. Bydgoskie przedsiębiorstwo zaoferowało jednak znacznie wyższą cenę za wykonanie prac, niż oczekiwał ratusz, który chciał przeznaczyć na ten cel 18,9 miliona złotych. Ebud zadeklarował przeprowadzenie rewitalizacji za 26,4 miliona złotych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Teatr Kameralny w nowej odsłonie. Co się zmieni? [WIZUALIZACJE]


Po trzech tygodniach od otwarcia kopert, urząd miasta podjął decyzję dotyczącą przetargu na Teatr Kameralny. Mając na uwadze sytuację na rynku budowlanym i znaczny wzrost kosztów, ratusz zgodził się na propozycję Ebudu. Podpisanie umowy ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni – urzędnicy wykorzystają przyspieszony tryb, który można stosować w wypadku złożenia tylko jednej oferty.

SZCZEGÓŁY REWITALIZACJI

Remont zakłada sporą ingerencję w istniejący budynek. Ściany w głównej części zostaną wyburzone – zachowana zostanie jedynie ta od ulicy Podwale, w której odkryte zostaną otwory okienne. Konstrukcja obiektu wraz z fundamentami zostanie wzniesiona od nowa. W wyremontowanym obiekcie znajdzie się sala teatralna z widownią na 234 osoby (według wcześniejszych zapowiedzi miała ona liczyć 187 miejsc), wyposażona w garderobę z sanitariatami. W północnej części zostaną ulokowane biura, a w znajdującym się obok teatru zabytkowym budynku wykonanym w technologii szachulcowej ma powstać kawiarnia.

Uzupełnieniem rewitalizacji Teatru Kameralnego ma być zapowiadana przebudowa należącej do miasta części Rybiego Rynku. Wedle założeń, obecny parking ma pełnić funkcję miejskiego placu. 


Powiązane treści