Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont torów w Emilianowie. Prace za 14 milionów złotych
Dworzec Kolejowy Bydgoszcz Emilianowo - SF (7)
17.03.2020 | 10:05

Remont torów w Emilianowie. Prace za 14 milionów złotych

Na zdjęciu: Stacja Bydgoszcz Emilianowo.

Fot. Szymon Fiałkowski

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła rozpoczęcie ostatniego etapu prac na towarowej obwodnicy Bydgoszczy, czyli linii 201. Obejmą one przebudowę torów i rozjazdów na stacji Bydgoszcz Emilianowo.

Jak informuje biuro prasowe PLK, prace na stacji Bydgoszcz Emilianowo zostały już rozpoczęte. Wymienione zostaną tory oraz siedem rozjazdów (elementów linii kolejowej pozwalających na sprawny przejazd składów z toru na tor). Zamontowane zostaną też nowe urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym. Wykonawca robót rozpoczął demontaż starych torów, a także zgromadził niezbędne materiały m. in. dwa tysiące podkładów. Głównym celem prac jest zwiększenie prędkości pociągów.

Przebudowa stacji Bydgoszcz Emilianowo jest ostatnim etapem projektu „Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo – etap III”. Do tej pory na zlecenie PLK wzmocniono podtorze na szlaku Bydgoszcz Emilianowo – Bydgoszcz Wschód oraz wymieniono trzy rozjazdy na stacji Bydgoszcz Leśna. Zadanie jest finansowane z środków własnych PLK i pochłonie ponad 14 milionów złotych. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

Prace w rejonie Bydgoszczy to kolejny element modernizacji linii 201, na której w ostatnich latach wymieniono ok. 60 km torów i ok. 25 km sieci trakcyjnej. Wyremontowano także sześć wiaduktów kolejowych i most, oraz wymieniono jezdnię na 12 przejazdach kolejowo-drogowych. Po realizacji inwestycji pociągi towarowe, już na całym zmodernizowanym odcinku, pojadą z prędkością do 100 km/h. Przewóz towarów będzie nie tylko szybszy i sprawniejszy, ale i bezpieczniejszy.

Przy stacji Bydgoszcz Emilianowo ma powstać platforma multimodalna – czyli węzeł umożliwiający przeładunek towarów z jednego środka transportu (np. z pociągu) na inny (np. na ciężarówkę). Porozumienie o współpracy na rzecz realizacji inwestycji podpisano we wrześniu ubiegłego roku – CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści