Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 20 • L 17
19C
Pt
22C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
29C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont torowiska w Fordonie od ostatniego weekendu sierpnia. Przez referendum?
11.08.2017 | 07:56

Remont torowiska w Fordonie od ostatniego weekendu sierpnia. Przez referendum?

Prace prowadzone będą przez trzy tygodnie.

Na zdjęciu: Linia tramwajowa do Fordonu czeka na remont.

Fot. SG

Remont torowiska w Fordonie rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia. Inicjatorzy referendum ws. odwołania Rafała Bruskiego uważają, że może to być efekt ich działań.

O modernizacji linii tramwajowej mówi się już od ponad roku. Pod koniec czerwca 2016 torowisko w ciągu ul. Lewińskiego  na skutek wysokich temperatur torowisko odkształciło się, a awarię usuwano przez kilkanaście godzin. W kolejnych miesiącach regularnie obniżano prędkość maksymalną na tym odcinku, aby nie doprowadzić do kolejnych problemów.

Czytaj także: Drogowcy będą pracować na Jagiellońskiej. Tramwaje nie przejadą

Spółka Tramwaj Fordon zapowiedziała prace stabilizacyjne kilkanaście miesięcy temu, ale z uwagi na niemożność sprowadzenia podbijarki z województwa łódzkiego na razie nie udało się ich rozpocząć. Początkowo mówiono o przełomie marca i kwietnia, a następnie o dwóch ostatnich weekendach sierpnia. Teraz termin ruszenia remontu to ostatni weekend sierpnia. – Modernizacja będzie prowadzona przez trzy kolejne weekendy od 26 sierpnia. W chwili obecnej nie ma żadnego zagrożenia dla tego terminu – mówi Maciej Kozakiewicz, prezes Tramwaju Fordon.  Na czas prac wprowadzona będzie komunikacja zastępcza, w ramach której autobusy dowiozą pasażerów do ul. Wyścigowej, gdzie będzie można przesiąść się w tramwaj. Remont torowiska będzie prowadzony zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jak jednak powiedzieli inicjatorzy referendum ws. odwołania prezydenta Bruskiego, opierając się na doniesieniach Expressu Bydgoskiego, przesunięcie prac z sierpnia na wrzesień spowodowane może być chęcią przeprowadzenia prac po zakończeniu zbiórki podpisów. W ten sposób ratusz chciałby uniknąć wzrostu poparcia dla akcji wynikającego ze zdenerwowania na utrudnienia w komunikacji. – Taka sytuacja wydaje się być kuriozalna. Prezydent powinien dbać o dobro mieszkańców, a nie o swoje stanowisko. Dlatego apeluję, aby ruszyć z remontem jak najwcześniej, póki część bydgoszczan jest na wakacjach i nie ma takiego tłoku – mówił Karol Kwiatkowski. Ratusz informacje dementuje, tłumacząc, że jedynie spółka Tramwaj Fordon jest kompetentna do zmiany terminu prac.


Powiązane treści