Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Remontowany odcinek DK25 pod Bydgoszczą w oku policyjnego drona. Nie obyło się bez mandatów [WIDEO]

Dodano: 22.10.2023 | 12:57

Na zdjęciu: Policjanci z bydgoskiej drogówki wykorzystali drona do obserwacji zachowań kierowców na remontowanym odcinku krajowej 25 w Prądocinie.

Fot. KMP Bydgoszcz / kadr z nagrania z drona

Policjanci z bydgoskiej drogówki wykorzystali drona do tego, aby kontrolować ruch i zachowanie kierowców na remontowanym odcinku krajowej 25 w Prądocinie. Nie obyło się bez mandatów, a funkcjonariusze już zapowiadają: – Takie działania będziemy kontynuować.

Pod czujne oko policyjnego drona tym razem poszedł remontowany odcinek krajowej 25 w Prądocinie – to miejsce, gdzie na czas prowadzonych prac drogowych wprowadzono zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h. – Kierowca, wjeżdżając na drogę będącą w remoncie, musi zdawać sobie sprawę, że najczęściej obowiązują na określonym jej odcinku różne ograniczenia czy nakazy, d których należy bezwzględnie się stosować – przypomina mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze przedstawili film z nagrania z kontroli, jaką przeprowadzili w minioną środę, 18 października. – W trakcie prowadzonego nadzoru nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym mundurowi przeprowadzili 11 kontroli pojazdów, z których dwaj kierujący nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów i wyprzedzali inne pojazdy w niedozwolonym miejscu – mówi Bratz.

W sumie siedmiu kierujących ukaranych został mandatem, trzech pouczono, a wobec jednego sporządzony został wniosek o jego ukaranie do sądu.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
Kaśka
8 miesięcy temu

Nareszcie ktoś się w końcu obudził żeby kontrolować ten odcinek drogi !!!!! Tam jeździ więcej wiariatów niż może się wydawać !!!