Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna restauracja w Bydgoszczy zostanie zamknięta

Dodano: 10.10.2022 | 19:31

Na zdjęciu: Restauracja Falla zostanie zamknięta.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Serwująca wegetariańskie i wegańskie jedzenie restauracja Falla to kolejny lokal, który zniknie z kulinarnej mapy Bydgoszczy. Będzie działać tylko do ostatnich dni listopada.

Restauracje Falla działają w kilkunastu miastach w Polsce, a w Bydgoszczy – od 2019 roku przy ul. Gdańskiej. Lokal był znany z kuchni wegańskiej i wegetariańskiej. Skupiał się na daniach orientalnych.

Decyzję o zamknięciu Falli w Bydgoszczy ogłosili w poniedziałkowy (10 października) wieczór jej właściciele we wpisie, jaki opublikowali na profilu restauracji w mediach społecznościowych.

Restauracja Falla zostanie zamknięta

Po analizie obecnych kosztów, wzrostu cen dosłownie każdego składnika i każdej usługi towarzyszącej prowadzeniu lokalu, a przede wszystkim 400% podwyżce cen prądu – uznaliśmy, że to jedyna możliwa opcja – napisali w mediach społecznościowych, wyjaśniając powody swojej decyzji.

Lokal będzie czynny niemal do końca listopada. – Ostatnie wrapy, fallowe klasyki i jesienne menu wydajemy do 27.11 – zapowiedzieli właściciele.

Restauracje w Bydgoszczy zamykają się

Falla jest kolejną restauracją, która zniknie z gastronomicznej mapy Bydgoszczy i drugą, która serwowała wegańskie jedzenie. Jak już informowaliśmy, po ponad trzech latach zamknięty został Vegab przy ul. Długiej. Z końcem roku działalność zakończy także znajdująca się obecnie przy Śniadeckich i działająca od 1990 roku pizzeria Roma, choć w tym przypadku właściciele zadeklarowali gotowość sprzedaży restauracji.

Na najbliższy piątek zaplanowano z kolei marsz przeciwko drożyźnie. Marsz „Bunt Obywateli” od 18:00, a zbiórkę zaplanowano na Starym Rynku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomi
Tomi
1 rok temu

Do Putina niech idą protestować.

Gucio
Gucio
1 rok temu

To nie Putin nam nie chce sprzedawać węgla i gazu tylko nasz rząd nie chce kupować…

Borys
Borys
1 rok temu

To nie Putin nakłada drakońskie marże tylko nasze spółki skarbu państwa. U naszych sąsiadów akurat nie rządzi Putin i można z Czech kupić węgiel

Yamara
1 rok temu

Moja mama z rodzicami prowadziła w czasie II wojny światowej restaurację w Bydgoszczy i jakoś im nie przeszkadzało że prąd był drogi, że produkty drogie, że na ulicach gestapo i łapanki.
Podziękujcie polityce UE, która udaje sprzeciw wobec Putinowi a dalej niektóre z państw dalej prowadzą z nimi interesy.
Ciekawe że samorządy gdzie są włodarze reprezentujące PiS jakoś sobie radzą. A PO ma problemu i zbijają na niezadowoleniu kapitał wyborczy. I mają gdzieś obywateli.

Land
Land
1 rok temu

Zamykają bo nie było chętnych na te Vegę kababy knajpy z porządnym żarciem przetrwają bez problemu

grabarz
grabarz
1 rok temu

@Yamara Jeżeli Twoi przodkowie prowadzili restaurację podczas wojny, to wiadomo go karmili. Chyba świadczyli nie tylko usługi kulinarne, skoro ciebie wychowali na fankę PiS – największego wroga Polski.

JJggg
1 rok temu

Yamara – tłuku – może podasz ile procentowo w skali miesięcznego zysku wynosiły koszty ZUS, podatki, księgowa, energia, koszty opakowań, czynsz, śmieci, itd. Wtedy pisz te brednie że”dawali radę”. A teraz morda w kubeł i do szkoły ekonomii albo jakiś kurs biznesu !!!!