Bydgoszcz
23C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 24 • L 22
28C
Nd
26C
Pon
23C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeRewitalizacja sępoleńskiego Śródmieścia. Podczas prac natrafiono na ludzkie szczątki [ZDJĘCIA]
03.05.2021 | 15:50

Rewitalizacja sępoleńskiego Śródmieścia. Podczas prac natrafiono na ludzkie szczątki [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Trwają prace związane z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia.

Fot. Urząd Gminy Sępólno Krajeńskie

Maksymalnie do końca sierpnia powinny potrwać prace związane z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia. – Niespodziewane roboty dodatkowe oraz mroźna i śnieżna zima nie ułatwiły pracy firmie wykonującej to zadanie. Robimy wszystko, aby nadrobić zaległości – informują miejscy urzędnicy.

Z relacji przekazanych przez burmistrza Sępólna Krajeńskiego wynika, że wszystkie instalacje podziemne wykonano już w obrębie kościoła i uliczek sępoleńskiego starego miasta. – Chodzi tutaj o kanalizację i przyłącza energetyczne do nowego oświetlenia. Zostały także wytyczone i oznaczone pierwsze ciągi komunikacyjne piesze i jezdne. Przy kościele układane są też płyty granitowe, stanowiące nawierzchnię ciągów spacerowych – mówi Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Jednakże w trakcie wykonywania prac, przy sępoleńskim kościele natrafiono na spore ilości ludzkich szczątków, a dodatkowo istniała konieczność wymienienia części gruntu. Sytuacji nie ułatwiała także aura. – Obfite opady śniegu i mróz zatrzymały na jakiś czas roboty budowlane – informują sępoleńscy urzędnicy.

Jednocześnie wyrażono zgodę na rozpoczęcie prac w obrębie placu Wolności, choć pierwotny plan zakładał, że rozpoczną się one dopiero w momencie, w którym zostaną zakończone prace przy kościele. – Tutaj nie ma na co czekać. Wykonawca rozpoczął czyszczenie pomnika na placu Wolności – informuje burmistrz Sępólna Krajeńskiego i dodaje, że niebawem ruszy tam uzbrajanie terenu i układanie nowej nawierzchni.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści