Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRodzina Krystyny Cholewy dziękuje bydgoskim lekarzom za opiekę i wsparcie nad Mamą i Babcią
30.07.2021 | 15:36

Rodzina Krystyny Cholewy dziękuje bydgoskim lekarzom za opiekę i wsparcie nad Mamą i Babcią

Na zdjęciu: W dniu 28 lipca na ręce profesora UMK dr. n. med. Macieja Słupskiego - kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy złożyliśmy podziękowania dla niego oraz dla całego personelu oddziału.

Fot. nadesłane

Rodzina Krystyny Cholewy dziękuje personelowi oddziału Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy, lekarzom wspierającym jej leczenie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy, NZOZ Salus i NZOZ Dom Sue Ryder oraz wiernej przyjaciółce pani Jolancie Lewandowskiej za wsparcie, leczenie i opiekę.

Krystyna Cholewa zmarła 24 czerwca 2021 roku po długiej i ciężkiej chorobie, trwającej dokładnie 3 lata i 7 miesięcy – od dnia 24 listopada 2017 roku. Nasza Mama i Babcia przez ten czas była leczona na oddziale Chirurgii Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza. Przy udziale pana docenta Macieja Słupskiego wykonano jej około 20 zabiegów, w tym zabiegi ratujące życie.

Maciej Słupski to wyjątkowy człowiek – to lekarz, który ofiarował swój czas i swoją uwagę pacjentom oraz ich rodzinom. Podziękowania należą się wszystkim pracownikom oddziału – panuje na nim bardzo miła atmosfera. Nigdy nie spotkaliśmy się z jakąś niechęcią czy zmęczeniem. Wręcz odwrotnie: to na oddziale zostaliśmy razem z Naszą Mamą zarażeni pozytywną energią I nadzieją, która każdego dnia budowała u Mamy chęć walki. Na oddziale Chirurgii Wątroby spotyka się ciężkie przypadki – ale nawet gdy pacjent tam trafia i słyszy, że nie jest dobrze oraz jaki jest etap choroby, to zaraz za tym Pan Docent wspólnie z lekarzem prowadzącym planują całą ścieżkę leczenia: tzn. wszystkie możliwości które nie pozwalają się załamać i budują chęć walki o zdrowie. Ich metody i doświadczenie są na światowym poziomie, co wpływa na skuteczność wykonywanych zabiegów.

W dniu 28 lipca na ręce profesora UMK dr. n. med. Macieja Słupskiego – kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy złożyliśmy podziękowania dla niego oraz dla całego personelu oddziału.

Poniżej zamieszczamy także nazwiska lekarzy wspierających leczenie naszej Krysi od początku choroby oraz wierną przyjaciółkę. Szanowni Państwo, Ci lekarze, te osoby zasługują na ogromne uznanie. Kiedy człowiek dostaje wyrok dla wielu staje się już „pacjentem terminowym”. My nigdy nie odczuliśmy wspólnie z Mamą, że wymienione osoby tak myślą. Są to przyjaciele naszego domu. Życzymy wszystkim chorym, by spotkali na swojej drodze takich przyjaciół, tak wyjątkowe osoby, które bez jakichkolwiek oczekiwań dbali o dobrostan naszej chorej mamy i byli prawdziwym wsparciem na różnych etapach choroby.

dr. n. med. Maciej Słupski – kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy

personel Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy

dr n. med. Tomasz Wiśniewski – Centrum Onkologii

dr n. med. Jerzy Tujakowski – Centrum Onkologii

lek. med. Adrianna Makarewicz – Centrum Onkologii

lek. med. Alicja Stasiłowicz – NZOZ Salus

prof. nadzw. dr n. med. Krzysztof Koper – Centrum Onkologii

dr n. med. Agnieszka Koper – Centrum Onkologii

lek. med. Wojciech Jaroszewski – NZOZ Dom Sue Ryder

Jolanta Lewandowska – przyjaciółka

***

Życzymy by praca tych lekarzy była doceniana i by stała się wzorem dla innych.

Nieustannie wdzięczni
Dorota, Jacek, Eryk, Karolina, Bartek


Powiązane treści