Bydgoszcz
26C
Słonecznie
27% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 26 • L 26
23C
Wt
20C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRok szkolny 2020/2021: Uczniowie mają wrócić do szkół
05.08.2020 | 14:18

Rok szkolny 2020/2021: Uczniowie mają wrócić do szkół

Na zdjęciu: Minister Dariusz Piontkowski poinformował o planach na nowy rok szkolny.

Fot. men.gov.pl

1 września uczniowie mają wrócić do szkół. Podczas środowej konferencji prasowej Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o planach na nowy rok szkolny.

Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkoły w podstawowym, tradycyjnym modelu pracy, w którym spotykają się z nauczycielami na zajęciach – poinformował minister Dariusz Piontkowski. Resort przygotował we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia wytyczne, którymi kierować mają się dyrektorzy placówek. – Pracowaliśmy nad nimi długo, ale są już gotowe – stwierdził Piontkowski.

Ministerstwo kierowało się m.in. doświadczeniami związanymi z otwieraniem przedszkoli oraz podobnymi procesami w innych krajach. W szkole uczniowie czy nauczyciele nie będą mieli obowiązku zasłaniania ust i nosa. Konieczne będzie mycie rąk przy wejściu, a także czyszczenie oraz dezynfekowanie pomieszczeń. Uczniowie mają nie przynosić zbyt wielu dodatkowych przedmiotów i nie powinny dzielić się przyborami z kolegami i koleżankami. Podczas wychowania fizyczne rekomendowane będą ćwiczenia indywidualne na zewnątrz. Osoby z zewnątrz będą musiały zasłaniać usta i nos.

Jeżeli na jakimś terytorium zagrożenie będzie większe, dyrektor będzie mógł w porozumieniu z organem prowadzącym i po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego ograniczyć funkcjonowanie placówki – na przykład częściowo lub w całości przejść na nauczanie zdalne. – Zakładamy, że zdecydowana większość szkół będzie uczyła się w tradycyjnym modelu – twierdzi Piontkowski.

Szczegółowe rozporządzenia w sprawie powrotu uczniów do szkół mają zostać opublikowane w najbliższych dniach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści