Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rok Teatru Kameralnego. Placówka wystawi nowy spektakl [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.11.2022 | 11:13

Na zdjęciu: Trzy świnki i przyjaciele - to nowy spektakl, który w najbliższą sobotę będzie można obejrzeć w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy.

Fot.

To już rok odkąd w gmachu przy ulicy Grodzkiej funkcjonuje Teatr Kameralny. Już jutro (19 listopada) na scenie teatru zostanie wystawiony nowy spektakl.

„Trzy świnki i przyjaciele” – to nowy spektakl, który od jutra grany będzie na deskach teatru przy ul. Grodzkiej. Jego reżyserem jest Waldemar Wolański, za scenografię i kostiumy odpowiada Joanna Hrk, za muzykę – Artur Guza, choreografię – Joanna Wolańska, scenariusz napisał Szymon Jachimek, który wraz z Anną Mochalską tworzył także teksty piosenek do spektaklu. – Będzie to musical dla dzieci, taka nasza wersja Shreka, zabawa tekstem, formą, konwencją – mówi Wolański.

Ja osobiście bardzo się cieszę, że dochodzi do tej premiery w Bydgoszczy

– przyznaje Szymon Jachimek. Teatr zapowiada spektakl jako pełnego humoru, dynamicznych dialogów i wyjątkowych bohaterów. – Na scenie oprócz Jagody, Adasia i Heleny – czyli rodzeństwa świnek – oraz wilka zobaczymy między innymi wróżkę, misia i krasnoludka. Będzie magia, śmiech, a nawet… rapujący guziec! – czytamy w zapowiedzi.

Na scenie zobaczymy Jagodę (w tej roli Julia Witulska), Adasia (Filip Łach) i Helenę (Natalia Kłodnicka) – rodzeństwo świnek oraz wilka (Paweł Klowan), wróżkę (Joanna Pilska) i rapującego wujka guźca (Łukasz Przykłocki). Spektakl trwać będzie 90 minut (w tym jedna przerwa) i dedykowany jest dla dzieci od piątego roku życia.

Spektakle będą grane w sobotę i niedzielę (19 i 20 listopada) od godziny 16:00. Szczegóły na stronie Teatru Kameralnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments