Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rolety wewnętrzne – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Dodano: 20.03.2023 | 14:39

Na zdjęciu: Rolety od Karnix charakteryzują się stylowym, ciekawym wyglądem, bogatą kolorystyką, różnymi rodzajami montażu.

Fot. nadesłane

Rolety wewnętrzne są doskonałym wyborem, jeżeli szukasz alternatywy dla tradycyjnych zasłon i firanek, a jednocześnie wpływ osłon okiennych na wygląd aranżacji nie jest Ci obojętny. Duży wybór rolet wewnętrznych sprawia, że trzeba się chwilę zastanowić nad tym, jaki ich rodzaj będzie idealny do Twojego domu, mieszkania czy biura? 

Rolety od Karnix charakteryzują się stylowym, ciekawym wyglądem, bogatą kolorystyką, różnymi rodzajami montażu. Nad czym warto zastanowić się, zanim wybierzemy jeden, konkretny model?

Zanim wybierzesz rolety od Karnix

W ofercie firmy znajdują się rolety dzień-noc, rolety rzymskie, drewniane, plisowane, wolnowiszące, plisy dachowe. Każda z powyższych opcji pasuje do bardzo zróżnicowanych pomieszczeń. O czym warto pomyśleć przed wyborem?

  • Estetyka wnętrza – to bardzo ważne kryterium. Rolety wewnętrzne są alternatywą dla zasłon i firanek, a te są przecież bardzo ważnym elementem wystroju. Dlatego rolety wewnętrzne muszą pasować do całości. Ważna jest kolorystyka, typ materiału, sposób montowania. Połyskliwe materiały będą idealne do glamour, drewno do wnętrz rustykalnych, boho czy nawet loftowych, gładkie wolnowiszące do minimalizmu – osłony okienne powinny oddawać charakter konkretnych aranżacji.
  • Rodzaj pomieszczenia, w którym rolety wewnętrzne będą się znajdować – inne rolety wybierzesz do salonu, a inne do kuchni i łazienki, gdzie poziom wilgoci jest wyższy. Tam materiał nie może za bardzo podlegać jej wpływowi i odkształcać się. W takich pomieszczeniach najlepiej stawiać na rolety z materiałów syntetycznych, łatwych w czyszczeniu. Elegancki salon wymaga takich właśnie dodatków – dlatego tu świetne będą np. rolety rzymskie, układające się w estetyczne fałdy.
  • Optymalny stopień zaciemnienia pomieszczenia – okna skierowane na południe i południowy zachód sprawiają, że pomieszczenie jest nadmiernie nasłonecznione i przegrzane, co może przeszkadzać, szczególnie jeśli tym pomieszczeniem jest salon, pokój dziecka czy biuro. Z kolei okna wychodzące na wschód wymagają rolet wewnętrznych, jeżeli należą np. do sypialni – sen może być zakłócony przez wpadające rano do wnętrza światło. Warto zastanowić się nad roletami zaciemnianymi materiałem typu blackout, który blokuje promienie słoneczne nawet w 95%.
  • Sposób montowania rolet – rolety wewnętrzne mogą być zakładane bezinwazyjnie, mocowane tylko do ramy – ma to znaczenie, jeśli np. wynajmujesz mieszkanie. Jeżeli rolety są tylko rozwiązaniem czasowym, należy przemyśleć kupno właśnie tych bezinwazyjnych. Tradycyjny montaż z mocowaniem do ściany lub sufitu to rozwiązanie na dłużej. Sklep Karnix oferuje różne rodzaje montażu – nasze rolety wewnętrzne w całości wkomponowują się w estetykę wnętrza.

To oczywiście nie wszystkie kryteria wyboru. Ważne są również: kształt i wielkość okna, wiele okien jest nietypowych. Sklep Karnix to miejsce, w którym znajdziesz najlepsze rozwiązania!

Rolety wewnętrzne w sklepie Karnix

Rolety wewnętrzne w sklepie karnix.pl to przede wszystkim duży wybór rodzajów, kolorystyki i  materiałów.  Mamy rolety wewnętrzne w szerokim wyborze. Rolety od Karnix to rozwiązanie nie tylko do mieszkań i domów, ale także biur, punktów usługowych, sklepów, hoteli, restauracji. Są świetną alternatywą dla zasłon i firanek, łatwo utrzymać je w czystości i są po prostu niezwykle praktyczne.

Przekonaj się o tym i wypróbuj rolety wewnętrzne u siebie. Zachęcamy do kontaktu!