[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Roman Dmowski patronem Mostu Uniwersyteckiego? Chcą tego środowiska narodowe

Dodano: 02.01.2022 | 19:34

Na zdjęciu: Ruch Narodowy złoży petycję do prezydenta Bruskiego, w której postuluje, aby patronem Mostu Uniwersyteckiego został Roman Dmowski.

Fot. Archiwum

Czy Roman Dmowski będzie patronem Mostu Uniwersyteckiego? Petycję w tej sprawie do prezydenta będą w najbliższych dniach kierować przedstawiciele środowisk narodowych. 

Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Konfederacji Korony Polskiej w niedzielne (2 stycznia) przedpołudnie upamiętnili 83. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego. Pod tablicą Romana Dmowskiego przy ul. Jagiellońskiej 9 zapalono znicze.

Artur Grygrowicz z Ruchu Narodowego zapowiedział podczas krótkiego briefingu, że Ruch Narodowy w najbliższych dniach skieruje petycję, w której proponuje zmianę nazwy Mostu Uniwersyteckiego na Most im. Romana Dmowskiego. – Chcielibyśmy, aby Roman Dmowski miał godne upamiętnienie w Bydgoszczy, nie tylko tą jedną, skromną tablicę – mówił Grygrowicz. Jak dodawał, środowiska narodowe biorą obecnie udział w akcji „Dmowski zostaje”, która ma związek z próbą przepuszczenia ataku na zmianę w Warszawie nazwy ronda im. Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.

Ktoś może się zapytać co Roman Dmowski zrobił dla Bydgoszczy? Otóż, odpowiedź jest krótka. Roman Dmowski przede wszystkim zrobił bardzo wiele dla Polski, jest architektem niepodległości Polski i dzięki Traktatowi Wersalskiemu Bydgoszcz wróciła do macierzy – tłumaczył. W jego ocenie, miejsce upamiętnienia Romana Dmowskiego jak Most Uniwersytecki bez wątpienia mu się należy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
7 miesięcy temu

Popieram inicjatywę upamiętnienia tak wybitnej postaci i proponuję inne rozwiązanie. W naszym mieście są dwie ulice Toruńskie: Toruńska i Nowotoruńska oraz rondo Toruńskie- szkoda, że nie ma ulicy piernika toruńskiego, mostu toruńskiego i ulicy wszystkiego toruńskiego.

Anna
Anna
7 miesięcy temu

Dmowski to szkodnik.
Nazywy ulic, rand i mostów powinny być neutralnie politycznie! Kiedy to wreszcie zrozumiecie?

sebastian
sebastian
7 miesięcy temu

na same haslo narodowcy mdli…..nigdy niczego dobrego dla ojczyzny nie zrobili.