[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Ponad 20 mandatów w zaledwie kilka godzin! Rondo Fordońskie i Kujawska pod czujnym okiem policjantów

Dodano: 08.03.2022 | 16:30

Na zdjęciu: Rondo Fordońskie znalazło się w centrum zainteresowania policjantów z bydgoskiej "drogówki" w ubiegłym tygodniu. Patrol policji rozliczał łamiących przepisy na zjeździe z mostu Pomorskiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Blisko trzydziestu kierowców łamiących przepisy zatrzymali do kontroli bydgoscy policjanci w ramach akcji przeprowadzonych na rondzie Fordońskim oraz skrzyżowaniu ulicy Kujawskiej i Konopnickiej. Większość z nich wskutek swojego zachowania znacząco uszczupliła swoje konto bankowe, a wzbogaciła – konto punktów karnych.

Akcje przeprowadzono przez minionym weekendem. W czwartek bydgoska „drogówka” obserwowała dzięki dronowi zachowanie kierujących na rondzie Fordońskim. W tym miejscu wielokrotnie, szczególnie na lewoskręcie z ul. Fordońskiej w stronę mostu Pomorskiego dochodzi do łamania przepisów. Nie inaczej było tym razem – funkcjonariusze ujawnili dziesięciu kierowców, którzy zignorowali wskazania sygnalizacji świetlnej. – Kontynuowali jazdę mimo zmiany świateł, w ten sposób powodując niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników drogi – podkreśla kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

W piątek mundurowi przenieśli się z kolei na ulicę Kujawską, gdzie powtórzyli działania sprzed kilku miesięcy prowadzone u zbiegu z ul. Marii Konopnickiej. Tym razem zwracali uwagę na postępowanie zmotoryzowanych bydgoszczan wobec pieszych. Efekt – aż siedemnastu zatrzymanych kierujących. – Zignorowali oni zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych, bezpośrednio przed nim czy wreszcie omijania pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych – wylicza Słomski.

Łącznie ujawniono 27 wykroczeń, z czego znakomita większość – bo aż 21 – zakończyło się nałożeniem mandatów. Kolejnych dwóch kierujących ze swojego zachowania będzie musiało tłumaczyć się przed sądem. Cztery osoby zostały przez funkcjonariuszy pouczone.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
8 miesięcy temu

Pisowskie pieski zbierają dla hołoty na 500 plus

Emil
8 miesięcy temu

A tak policjanci na kujawskiej szczególnie tych dwóch którzy stali za stacją Orlen stali na trawie i ja deptali ale to pikuś czekałem na autobus pół godziny a ich radiowóz stojący na tym nowym parkingu miał włączony silnik i paliwo leciało …. nie wiem komu oni grzali jak nikogo w aucie nie było mandat dla kierowcy radiowozu !

Jarek
Jarek
8 miesięcy temu

Na Toruńskim niech się ustawią albo w końcu kamerę zainstalują. Czysty 100% zysk, 24h na dobę.