Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 4 • L 3
3C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
-0C
Sr
-2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRondo na Błoniu będzie miało patronkę. Zostanie nią zasłużona radna miasta
16-09-2020_Bydgoszcz_Błonie_rondo_Władysława IV-Stawowa - SF (5)
16.09.2020 | 15:40

Rondo na Błoniu będzie miało patronkę. Zostanie nią zasłużona radna miasta

Na zdjęciu: Grażyna Kufel zostanie patronką ronda na skrzyżowaniu ulic Stawowej, Władysława IV i Broniewskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rondo na osiedlu Błonie zyska patronkę. Zostanie nią Grażyna Kufel – zmarła w 2017 społeczniczka i radna miejska. Decyzję w tej sprawie w przyszłym tygodniu podejmie rada miasta. 

Powstałe pod koniec 2019 roku rondo na skrzyżowaniu Stawowej, Władysława Broniewskiego i Władysława IV od tej pory nie miało swojego patrona. Rada Osiedla Błonie wystąpiła jednak z wnioskiem do rady miasta o nadanie mu imienia Grażyny Kufel – zmarłej w 2017 roku społeczniczki i radnej miejskiej w latach 2010-2017. Na najbliższej sesji, planowanej na 23 września, radni miasta podejmą decyzję w tej sprawie – będzie ona jednak formalnością.


CZYTAJ TAKŻE: Wielkie zmiany w komunikacji po otwarciu Kujawskiej. Sprawdź szczegóły


Jak czytamy w projekcie uchwały, Grażyna Kufel była rodowitą bydgoszczanką, która „pracowała na rzecz ludzi i rozwoju osiedla Błonie, gdzie mieszkała przez 50 lat”. – Dała się zapamiętać jako kobieta o duszy społecznika – piszą autorzy uchwały. Kufel działała m.in. w Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju osiedla Błonie czy w radzie osiedla. – Wspierała osoby z problemami. Organizowała dla nich pomoc prawną oraz zbiórki odzieży i żywności. Inicjowała spotkania dla mieszkańców o tematyce bezpieczeństwa na osiedlu – czytamy w dokumencie.

Poprzez nadanie rondu imienia Grażyny Kufel osiedlowi społecznicy chcą docenić jej wkład w rozwój osiedla – m.in. zaangażowanie w budowę basenu „Czwórka” czy stworzenie świetlicy środowiskowej przy ulicy Broniewskiego, a także w organizacje wielu osiedlowych imprez czy festynów. Twórcy uchwały przypominają, że Kufel otrzymała ważne odznaczenia – Srebrny Krzyż Zasługi i Medal Prezydenta Bydgoszczy, a także medal 120-lecia Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ines Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ines
Gość
Ines

B

Powiązane treści