Bydgoszcz
1C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 1 • L 0
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRondo na Błoniu będzie miało patronkę. Zostanie nią zasłużona radna miasta
16.09.2020 | 15:40

Rondo na Błoniu będzie miało patronkę. Zostanie nią zasłużona radna miasta

Na zdjęciu: Grażyna Kufel zostanie patronką ronda na skrzyżowaniu ulic Stawowej, Władysława IV i Broniewskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rondo na osiedlu Błonie zyska patronkę. Zostanie nią Grażyna Kufel – zmarła w 2017 społeczniczka i radna miejska. Decyzję w tej sprawie w przyszłym tygodniu podejmie rada miasta. 

Powstałe pod koniec 2019 roku rondo na skrzyżowaniu Stawowej, Władysława Broniewskiego i Władysława IV od tej pory nie miało swojego patrona. Rada Osiedla Błonie wystąpiła jednak z wnioskiem do rady miasta o nadanie mu imienia Grażyny Kufel – zmarłej w 2017 roku społeczniczki i radnej miejskiej w latach 2010-2017. Na najbliższej sesji, planowanej na 23 września, radni miasta podejmą decyzję w tej sprawie – będzie ona jednak formalnością.


CZYTAJ TAKŻE: Wielkie zmiany w komunikacji po otwarciu Kujawskiej. Sprawdź szczegóły


Jak czytamy w projekcie uchwały, Grażyna Kufel była rodowitą bydgoszczanką, która „pracowała na rzecz ludzi i rozwoju osiedla Błonie, gdzie mieszkała przez 50 lat”. – Dała się zapamiętać jako kobieta o duszy społecznika – piszą autorzy uchwały. Kufel działała m.in. w Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju osiedla Błonie czy w radzie osiedla. – Wspierała osoby z problemami. Organizowała dla nich pomoc prawną oraz zbiórki odzieży i żywności. Inicjowała spotkania dla mieszkańców o tematyce bezpieczeństwa na osiedlu – czytamy w dokumencie.

Poprzez nadanie rondu imienia Grażyny Kufel osiedlowi społecznicy chcą docenić jej wkład w rozwój osiedla – m.in. zaangażowanie w budowę basenu „Czwórka” czy stworzenie świetlicy środowiskowej przy ulicy Broniewskiego, a także w organizacje wielu osiedlowych imprez czy festynów. Twórcy uchwały przypominają, że Kufel otrzymała ważne odznaczenia – Srebrny Krzyż Zasługi i Medal Prezydenta Bydgoszczy, a także medal 120-lecia Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ines
Ines
1 rok temu

B

Powiązane treści