Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rondo Toruńskie pod okiem policyjnej kamery. Posypały się mandaty! [WIDEO]

Dodano: 17.03.2023 | 11:13

Na zdjęciu: Podczas całodniowych działań bydgoscy policjanci ujawnili 59 wykroczeń popełnionych przez pieszych, 10 z nich ukarali mandatem karnym, a 49 pouczyli.

Fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci ponownie wzięli pod lupę sytuację na bydgoskich skrzyżowaniach. Tym razem wykorzystali mobilne centrum monitoringu do obserwacji ronda Toruńskiego.

Niedawno mundurowi wykorzystali kamery do obserwacji sytuacji na ulicy Glinki. W środę, 15 marca przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy” na rondzie Toruńskim.

Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też na zachowanie samych pieszych – podkreśla sierż. Oskar Nowak z zespołu komunikacji społecznej bydgoskiej policji.

Podczas całodniowych działań bydgoscy policjanci ujawnili 59 wykroczeń popełnionych przez pieszych, 10 z nich ukarali mandatem karnym, a 49 pouczyli. Z konsekwencjami musieli się liczyć również kierujący, 70 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a 19 pouczono. W stosunku do jednego mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DramatMiasta
DramatMiasta
1 rok temu

zupełnie nie rozumiem tej odwrotnej proporcji, dlaczego kierujących więcej karano, a pieszych więcej pouczano ? czym się to różni to wykroczenie ? no raczej nie, nie ma w kodeksie wykroczeń stopniowania wykroczeń więc skąd ta różnica w podejściu ? w ten właśnie sposób nasza cudowna policja uczy, że pieszy może więcej….i nie opowiadajcie pierdoł, że pieszy to mniej chroniony uczestnik ruchu, to taki sam uczestnik ruchu jak każdy inny i może wyrządzić tyle samo szkody co wpadający łoś…