Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRondo Toruńskie znów pod okiem policyjnej kamery. 8 mandatów za jazdę buspasem! [WIDEO]
rondo toruńskie bydgoszcz
25.06.2020 | 12:20

Rondo Toruńskie znów pod okiem policyjnej kamery. 8 mandatów za jazdę buspasem! [WIDEO]

Na zdjęciu:

Fot. Podczas wczorajszej (24 czerwca) obserwacji ronda Toruńskiego policjanci odnotowali 15 wykroczeń, dotyczących jazdy buspasem przez kierujących samochodami osobowymi.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” ponownie obserwowali ruch pojazdów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. W trakcie działań funkcjonariusze wystawili 13 mandatów.

Kolejna akcja policji na jednym z najbardziej uczęszczanych bydgoskich skrzyżowań miała miejsce wczoraj (24 czerwca). – Duże natężenie ruchu w tym miejscu powoduje, że niejednokrotnie dochodzi tam do nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników dróg. Policyjne kamery namierzały kierujących, którzy niezgodnie z przepisami korzystali z buspasa, a także tych, którzy wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle – wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.


ZOBACZ TAKŻE: Policjanci po raz drugi obserwowali przejazd przy Inwalidów


W trakcie działań policjanci ujawnili łącznie 23 wykroczenia, których dopuścili się kierujący pojazdami. Osiem z nich dotyczyło jazdy na czerwonym świetle – mundurowi ukarali pięciu kierowców mandatami, a trzech pouczyli. Pozostałe 15 wykroczeń dotyczyło jazdy buspasem przez kierujących samochodami osobowymi – w tym wypadku ośmiu kierowców zostało ukaranych mandatami, a siedmiu usłyszało pouczenia. Policjanci informują, że tego typu działania będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści