Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleRondo turbinowe trudne w obsłudze. Sprawcy zdarzeń poszukiwani
26.10.2020 | 15:19

Rondo turbinowe trudne w obsłudze. Sprawcy zdarzeń poszukiwani

Na zdjęciu: Rondo turbinowe w pobliżu granicy Białych Błot oraz Bydgoszczy zostało udostępnione dla ruchu na przełomie sierpnia i września.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rondo turbinowe na przedłużeniu ulicy Szubińskiej zostało otwarte zaledwie kilka tygodni temu, a policjanci już mają sporo pracy związanej ze zdarzenia, które miały na nim miejsce. Właśnie poszukują świadków do dwóch prowadzonych przez siebie spraw.

Jak poinformowali w specjalnym komunikacie policjanci, aktualnie prowadzą oni postępowania dotyczące dwóch uderzeń w słup oświetleniowy znajdujący się w okolicy ronda. Pierwsze ze zdarzeń miało mieć miejsce pomiędzy 18 a 21 września, natomiast drugie – pomiędzy godziną 14:00 23 września a 8:00 rano dnia następnego. W obu przypadkach nie udało się jak dotąd ustalić pojazdów, które uszkodziły wspomniane słupy.

W związku z tym policja w Białych Błotach prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców obu kolizji. W tym celu można kontaktować się osobiście z komisariatem przy ulicy Bezpiecznej 2 lub pod numerem telefonu (52) 525-59-10 (w godzinach 7:30-15:30). Numery spraw: L.dz. VIII En 2170/20 (zdarzenie z 18-21 września) oraz L.dz. VIII En 2171/20 (23/24 września).

Warto dodać, że w połowie ubiegłego miesiąca (13 września wieczorem) na rondzie turbinowym w Białych Błotach miało miejsce dachowanie samochodu osobowego marki Ford Focus. Kierujący pojazdem najprawdopodobniej wjechał na rondo ze zbyt dużą prędkością, po czym wypadł z jezdni i dachował na pobliskim chodniku. Bezpośrednio po zdarzeniu służby ratunkowe nie zastały jednak nikogo w pojeździe i konieczne było poszukiwanie właściciela bądź kierującego autem.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
10 miesięcy temu

Moim zdaniem jest trochę źle oznakowane, np. po co jadąc kierunku Białych Błot, kończy się prawy pas a nie lewy, co powoduje niepotrzebne przejeżdżanie na prawo i z powrotem na lewo. Szykany także są mało widoczne na rondzie(za niskie).

Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Wszystko jest jadne i czytelne każdy ma swój kierunek jazdy jak się jedzie z normalną, przepisową prędkością to nic nie ma prawa się stać a jak nie którzy zapier….ją to się nie dziwmy że dochodzi do wielu dziwnych zdarzen… proponuję zainstalować kamery i wtedy nie bedziecie musieli szukać świadków 😉

Dariusz
Dariusz
10 miesięcy temu

Na moje jak na rondo turbinowe jest trochę za mocny łuk na tym rondzie. Powoduje to, że zamiast rozładowywać ruch, za mocno go spowalnia.

Miedzyniak
Miedzyniak
9 miesięcy temu

Też uważam że wszystko ok jest, poprostu problemy mają ci co za szybko jadą i nie zwalniają. Jest czytelnie, też proponuję 2 kamery najazdowe zainstalować i sprawa rozwiązana.

Powiązane treści