Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleRondo turbinowe trudne w obsłudze. Sprawcy zdarzeń poszukiwani
26.10.2020 | 15:19

Rondo turbinowe trudne w obsłudze. Sprawcy zdarzeń poszukiwani

Na zdjęciu: Rondo turbinowe w pobliżu granicy Białych Błot oraz Bydgoszczy zostało udostępnione dla ruchu na przełomie sierpnia i września.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rondo turbinowe na przedłużeniu ulicy Szubińskiej zostało otwarte zaledwie kilka tygodni temu, a policjanci już mają sporo pracy związanej ze zdarzenia, które miały na nim miejsce. Właśnie poszukują świadków do dwóch prowadzonych przez siebie spraw.

Jak poinformowali w specjalnym komunikacie policjanci, aktualnie prowadzą oni postępowania dotyczące dwóch uderzeń w słup oświetleniowy znajdujący się w okolicy ronda. Pierwsze ze zdarzeń miało mieć miejsce pomiędzy 18 a 21 września, natomiast drugie – pomiędzy godziną 14:00 23 września a 8:00 rano dnia następnego. W obu przypadkach nie udało się jak dotąd ustalić pojazdów, które uszkodziły wspomniane słupy.

W związku z tym policja w Białych Błotach prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców obu kolizji. W tym celu można kontaktować się osobiście z komisariatem przy ulicy Bezpiecznej 2 lub pod numerem telefonu (52) 525-59-10 (w godzinach 7:30-15:30). Numery spraw: L.dz. VIII En 2170/20 (zdarzenie z 18-21 września) oraz L.dz. VIII En 2171/20 (23/24 września).

Warto dodać, że w połowie ubiegłego miesiąca (13 września wieczorem) na rondzie turbinowym w Białych Błotach miało miejsce dachowanie samochodu osobowego marki Ford Focus. Kierujący pojazdem najprawdopodobniej wjechał na rondo ze zbyt dużą prędkością, po czym wypadł z jezdni i dachował na pobliskim chodniku. Bezpośrednio po zdarzeniu służby ratunkowe nie zastały jednak nikogo w pojeździe i konieczne było poszukiwanie właściciela bądź kierującego autem.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
6 miesięcy temu

Moim zdaniem jest trochę źle oznakowane, np. po co jadąc kierunku Białych Błot, kończy się prawy pas a nie lewy, co powoduje niepotrzebne przejeżdżanie na prawo i z powrotem na lewo. Szykany także są mało widoczne na rondzie(za niskie).

Janusz
Janusz
6 miesięcy temu

Wszystko jest jadne i czytelne każdy ma swój kierunek jazdy jak się jedzie z normalną, przepisową prędkością to nic nie ma prawa się stać a jak nie którzy zapier….ją to się nie dziwmy że dochodzi do wielu dziwnych zdarzen… proponuję zainstalować kamery i wtedy nie bedziecie musieli szukać świadków 😉

Dariusz
Dariusz
6 miesięcy temu

Na moje jak na rondo turbinowe jest trochę za mocny łuk na tym rondzie. Powoduje to, że zamiast rozładowywać ruch, za mocno go spowalnia.

Miedzyniak
Miedzyniak
5 miesięcy temu

Też uważam że wszystko ok jest, poprostu problemy mają ci co za szybko jadą i nie zwalniają. Jest czytelnie, też proponuję 2 kamery najazdowe zainstalować i sprawa rozwiązana.

Powiązane treści