Bydgoszcz
16C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 17 • L 16
16C
Wt
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
26C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRondo w budowie. Będzie ruch wahadłowy na Nakielskiej
saperów_remont_karolszymak (5)
21.11.2018 | 21:14

Rondo w budowie. Będzie ruch wahadłowy na Nakielskiej

Na zdjęciu: Na Miedzyniu prowadzone są prace.

Fot. Karol Szymak/archiwum

Trwają prace związane z budową ronda przy zbiegu ulic Nakielskiej i Łochowskiej. W czwartek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Wykonawca zrealizował już większość prac po północnej stronie ronda – między innymi ułożył kanalizację deszczową, krawężniki i przygotował część nowych jezdni. Kierowcy nadal omijają plac budowy od strony południowej, wykorzystując starą zatokę autobusową. W czwartek (22 listopada) zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na wysokości posesji przy ul. Nakielskiej 268 wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

– Osoby wyjeżdżające z miasta powinny w związku z tym liczyć się z dłuższym czasem przejazdu tego odcinka. Zmiana jest niezbędna, by dokończyć prace przy budowie studni kanalizacyjnych. W przyszłym miesiącu, jeśli będzie możliwe kontynuowanie prac, wprowadzone zostaną kolejne zmiany pozwalające na prowadzeniu prac przy południowej części ronda – informuje urząd miasta.

Również w czwartek na ul. Łochowskiej, na wysokości posesji 59 (zjazd w kierunku Belmy), ruch pieszy zostanie przeniesiony na północną stronę ulicy. Po południowej stronie kontynuowane będą prace przy budowie ścieżki piesz0-rowerowej.

Cała inwestycja jest warta blisko 7 mln zł. Zakłada budowę ronda łączącego ulice Łochowską, Nakielską, Lisią, Sicieńską i Agatową. Wyspa centralna będzie miała średnicę około 26 metrów. Uwzględniając bardzo małe natężenia na ulicach Sicieńskiej, Lisiej i Agatowej, zachowano dotychczasową możliwość wjazdu na skrzyżowanie z pięciu wlotów. Za rondem na Nakielskiej i Łochowskiej dobudowane będą zatoki autobusowe. Wokół ronda zaprojektowano dwukierunkowe ścieżki rowerowe  oraz chodniki oddzielone od siebie opaską. Wzdłuż Łochowskiej na odcinku od granicy miasta do drogi w kierunku Belmy  powstanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Stanowić ma on kontynuację ścieżki prowadzącej do miejscowości Lisi Ogon. Na odcinku od drogi do Belmy do Lisiej przewiduje się budowę drogi rowerowej oddzielonej od 1,5-metrowego chodnika marginesem (bruk lub kostka o innej fakturze). Zakończenie wszystkich robót planowane jest wiosną.


Powiązane treści