Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niebawem start Rowerowej Stolicy Polski 2024

Dodano: 04.02.2024 | 15:09

Na zdjęciu: Rowerowa Stolica Polski to organizowana przez miasto Bydgoszcz największa rywalizacja rowerowa w Polsce.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Bydgoszcz po raz kolejny organizuję akcję Rowerowa Stolica Polski. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdziło 50 samorządów, a kolejne umowy są w trakcie podpisywania. Pierwszy akcent rywalizacji zaplanowano już w marcu.

Rowerowa Stolica Polski to organizowana przez miasto Bydgoszcz największa rywalizacja rowerowa w Polsce. Mieszkańcy samorządów przez cały miesiąc rywalizują o tytuł rowerowej stolicy, rejestrując swoje przejazdy rowerowe za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta.

W ubiegłorocznej piątej edycji akcji przystąpiły 152 miasta i gminy z całego kraju – podkreślił podczas niedawnej konferencji prasowej Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski. W jubileuszowej rywalizacji wzięło udział 63 tysiące rowerzystów, którzy w ciągu miesiąca przejechali łącznie 12,5 mln kilometrów. 2024 rok może przynieść jeszcze większe liczby. – Już teraz mamy około 50 umów i z dnia na dzień ich przybywa – oznajmił przedstawiciel ratusza.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rowerowe inwestycje i projekty na 2024 rok. Znamy plany Bydgoszczy


Rywalizacja w Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca. Wybrano już wzór koszulki promującej tegoroczną edycję RSP, której modele będzie można wygrać w licznych konkursach organizowanych przez bydgoski ratusz. Dobrowolski zapowiada, że w ciągu pięciu czerwcowych weekendów odbędzie się pięć rajdów rowerowych (w tym dwa nocne) po terenie gmin zrzeszonych w Metropolii Bydgoszcz. W zeszłym roku rowerzyści z Bydgoszczy i okolic przejechali w trakcie rywalizacji aż dwa miliony kilometrów – koordynator akcji liczy na to, że w tym roku uda się przebić ten wynik.

Rozgrzewką przed RSP będzie zaplanowany na pierwszy dzień wiosny trening. Tomasz Dobrowolski na razie nie zdradził szczegółów przejażdżek. – Trwają ustalenia z gminami, które od lat z nami współpracują – oznajmił. Dodajmy, że w 2023 roku rywalizację gmin będących częścią Metropolii Bydgoszcz wygrała gmina Białe Błota detronizując dotychczasowego zwycięzcę – gminę Osielsko. – Ta forma współzawodnictwa będzie kontynuowana, podobnie jak pojedynek pomiędzy bydgoskim szkołami – powiedział koordynator akcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments