Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRowery opanują trasę Uniwersytecką. W maju odbędzie się Bydgoszcz Cycling Challenge
Bydgoszcz Cycling Challenge
25.01.2017 | 10:49

Rowery opanują trasę Uniwersytecką. W maju odbędzie się Bydgoszcz Cycling Challenge

Zawody odbędą się na trasie Uniwersyteckiej.

Na zdjęciu: Ambasadorem imprezy został Sylwester Szmyd.

Fot. mat. prasowe

W maju wszyscy bydgoscy miłośnicy kolarstwa zwrócą oczy na trasę Uniwersytecką. Odbędzie się tam kryterium uliczne, a także jazda indywidualna na czas.

Bydgoszcz Cycling Challenge zostanie przeprowadzony w formie kryterium ulicznego na liczącej ponad 3 km pętli na trasie Uniwersyteckiej. Najpierw uczestnicy będą startować w wyścigach eliminacyjnych (dystans 21 km dla rowerów szosowych i 18 km dla innych), a zawodnicy z najlepszymi czasami lub z największą liczbą zdobytych na premiach punktów awansują do finałów, które – w zależności od rodzaju roweru – rozegrane będą na dystansach 36 lub 18 km.

Przeprowadzenie wyścigu kolarskiego w naszym mieście to kolejne wyzwanie, które postawiliśmy przed sobą po zorganizowaniu pierwszej edycji Bydgoszcz Triathlon – opowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia Ars Athletica.

Pierwszy wyścig eliminacyjny planowany jest na godz. 9:00. W godz. 15-17 odbędą się finały, a następnie w planach są jeszcze zawody dla młodzieży i jazda indywidualna na czas na 10 km. – Każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego peletonu kolarskiego i wystartować na widowiskowej, na co dzień niedostępnej dla kolarzy Trasie Uniwersyteckiej – mówią organizatorzy, którzy planują też zorganizowanie Rowerowej Gry Miejskiej.

Ambasadorem wydarzenia został pochodzący z Bydgoszczy Sylwester Szmyd, jeden z najlepszych w historii polskich kolarzy zawodowych. Zapisy rozpoczną się 27 stycznia 2017 o godzinie 18:00 na stronie www.BydgoszczCC.pl. W wyścigu głównym obowiązuje limit 600 uczestników, a opłata startowa rozpoczyna się od 39 zł i będzie systematycznie rosnąć. W jeździe indywidualnej na czas pojechać może 200 kolarzy, którzy w zależności od startu w kryterium zapłacą 19 lub 29 zł.


Powiązane treści