Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Rowerzysta przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. Namierzyła go grupa SPEED [WIDEO]

Dodano: 05.10.2022 | 06:00

Na zdjęciu: Moment wykroczenia popełnionego przez rowerzystę, został nagrany przez policjantów z grupy SPEED.

Fot. KPP Inowrocław / kadr z nagrania

Słony mandat będzie musiał zapłacić rowerzysta, który przejechał przez przejazd kolejowy, mimo że szlabany zostały już opuszczone. Mężczyznę namierzyli policjanci z grupy SPEED.

Do zdarzenia – jak słyszymy w inowrocławskiej policji – doszło w pierwszy weekend października (sobota, 1.10) na jednym ze strzeżonych przejazdów kolejowych w Inowrocławiu.

To właśnie na przejeździe, policjanci wchodzący w skład grupy SPEED natrafili na rowerzystę, który zdecydował się na przejazd przez tory kolejowe, mimo, że półrogatki zamknęły się, a na sygnalizacji migało czerwone światło. Jak opisują funkcjonariusze, cyklista przejechał bezpośrednio przy ich służbowym aucie. – Patrol interweniował z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego inowrocławskiej policji.

Kontrola dla rowerzysty zakończyła się mandatem i to słonym, bo teraz będzie on za to wykroczenie musiał zapłacić 2 000 zł. Policjanci jednocześnie przypominają: – Takie zachowanie uczestników ruchu to lekkomyślność i zagrożenie wypadkiem.

Do podobnego zdarzenia – jak już opisywaliśmy – doszło na początku lipca br. w Warlubiu. Tam pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego sygnału, na przejazd kolejowy wjechała 56-latka kierująca osobową dacią. Kobieta wówczas także została ukarana mandatem w wysokości 2 000 zł.

 

0 0 votes
Article Rating
Rowerzysta przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. Namierzyła go grupa SPEED [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 rok temu

To się Janusz zdziwił

Żubry
Żubry
1 rok temu

To się Janek zdziwił

szlaban
szlaban
1 rok temu

A samobójców z grupy SPEED szlabany nie dotyczą?, bali się że im biedny chłopek na rowerze ucieknie!!……a czy jechali na włączonych sygnałach świetlnych i dzwiękowych? to i tak nie jest usprawiwdliwienie, zero wyobrazni, tylko żeby mandat wlepić.
Im też się należy mandat ale podwójny za dawanie wspaniałego przykładu. Na drugi raz niech się Policjanci zastanowią zanim wjadą na przejazd. Nie ważne że dopiero się One zamykały. Potem płacz i lament matek w stylu….dlaczego mój syn…..odpowiedz jest prosta…DLATEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pociąg nie patrzy, sunie po szynach!!! Mundur to nie tarcza.