Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozboje w parku Witosa. Sprawcy ukradli pieniądze, a nawet koszulkę piłkarską

Dodano: 04.10.2023 | 09:23

Na zdjęciu: 20-letni sprawca trzech rozbojów trafił do aresztu.

Fot. KMP Bydgoszcz

W ostatnich dniach 20-latek i jego nieletni wspólnik dokonali rozbojów w parku Witosa. Policji udało się ich zatrzymać. 

Jak informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej komendy, w ostatnich dniach września policjanci ze Śródmieścia otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące rozbojów zaistniałych w parku Witosa w Bydgoszczy. 26 września doszło do napaści na nastolatków. – Przytrzymując ich za szyję, ukradli im kilkaset złotych oraz słuchawki bezprzewodowe – dodaje Kowalska.

Trzy dni później (29.09) w parku doszło do drugiego rozboju. Wówczas agresorzy pobili i pokopali pokrzywdzonego, po czym ukradli mu koszulkę piłkarską jednego z warszawskich klubów sportowych. Ostatni napad miał miejsce w sobotę (30.09). Sprawcy zaczepili pokrzywdzonego i grożąc pobiciem zażądali pieniędzy.

Okazało się, że przestępstwa te mają wspólny mianownik w postaci głównego sprawcy. Jak ustalili policjanci, jest nim 20-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. – Wiadomo było, że mężczyzna nie działał sam. Podczas dwóch ostatnich rozbojów jego wspólnikiem był 16-latek z Bydgoszczy. Obaj zostali zatrzymani krótko po sobotnim przestępstwie. Starszy z nich trafił do policyjnego aresztu, a młodszy do policyjnej izby dziecka. Z uwagi na wiek jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, który oceni stopień demoralizacji i zastosuje odpowiednie środki wychowawcze – wyjaśnia komisarz.

20-latek trafił wczoraj (3.10) przez oblicze Temidy. Na wniosek policjantów i prokuratora, sędzia aresztował go na najbliższe trzy miesiące. – Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą i dążą do ustalenia i zatrzymania współsprawcy pierwszego rozboju: jak zapewniają jest to tylko kwestia czasu – mówi kom. Kowalska. Młodemu mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments